Wiadomości

  • 24 stycznia 2023
  • wyświetleń: 437

Wegańskie kosmetyki, czyli jakie?

Materiał partnera:

Określenie, że kosmetyki są wegańskie jeszcze kilka lat temu mogło brzmieć obco lub uznawaliśmy je wręcz za fanaberię. Dziś jest to bardzo powszechna filozofia, która pozwala wielu osobom żyć w zgodzie ze sobą na różnych płaszczyznach. Czy wiesz, czym dokładnie są kosmetyki wegańskie i co to oznacza? Co powinnaś wiedzieć, jeśli po takie produkty właśnie chcesz sięgać i dlaczego będą one dla Ciebie odpowiednie?

wegańskie kosmetyki


Kosmetyki wegańskie nie zawierają żadnych produktów pochodzenia zwierzęcegoKosmetyki wegańskie charakteryzuje to, iż nie zawierają żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego. W najściślejszej formie nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego ani nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie procesu produkcji. W związku z tym są to produkty całkowicie roślinne. Nie może występować w nich nawet miód, gdyż pochodzi od pszczół.

Stosowanie takich produktów, jak udowodniono jest bardzo dobre dla naszej skóry. Tym bardziej, że są one najczęściej w stu procentach naturalne i ekologiczne. Jednak stanowią również wyraz troski o planetę, ekologię i naszych braci mniejszych.

Co warto wiedzieć o wegańskich kosmetykach?  • Kosmetyki wegańskie nie są testowane na zwierzętach.
  • Wegańskie kosmetyki są produkowane z naturalnych składników.
  • Wegańskie kosmetyki są produkowane z materiałów pochodzących z recyklingu, które zostały ponownie wykorzystane do stworzenia czegoś nowego, np. plastik z butelek po mleku lub szkło z butelek po winie.


Weganizm to styl życia, filozofia, możesz jednak wybrać jedynie kosmetyki i nie stosować diety. Jeśli nie jesteś weganinem, to nic nie szkodzi! Wciąż możesz używać kosmetyków wegańskich.

  • Nawet jeśli jesz mięso, owoce morza i produkty mleczne.
  • Nawet jeśli jesz jajka i miód.


Takie produkty nadal są dla każdego, szczególnie jeśli pod uwagę bierzemy ich wysoką skuteczność pielęgnacyjną. Wegańskie kosmetyki czerpią z dobra, jakie dała nam matka natura i uczą nas, że nie potrzebujemy nic więcej, aby wyglądać pięknie. Kosmetyki z Laboratorium FEMI powstają całkowicie w zgodzie z filozofią wegańską. Z pewnością odnajdziesz w nich odpowiednie produkty dla siebie.

wegańskie kosmetyki


Kosmetyki wegańskie są dobre dla Twojego ciała i środowiskaKosmetyki wegańskie są dobre dla Twojego ciała i środowiska. Są lepsze dla Twojej skóry, lepsze dla przyrody i planety, a także lepsze dla zwierząt. Używając wegańskich produktów kosmetycznych nie musisz się martwić, że skrzywdzisz zwierzęta lub przyczynisz się do zniszczenia środowiska. Przede wszystkim z bardzo dużą dokładnością analizuj skład wybieranych kosmetyków. W INCI znajdziesz wszystkie interesujące Cię informacje. Warto pamiętać, że nie zawsze, gdy producent oznacza day produkt, jako wegański, on istotnie taki będzie, czasem skrzętnie ukryte pojawiają się również składniki odzwierzęce, który zdecydowanie chcemy unikać. Dlatego stawiaj na wysoką jakość i najlepsze marki wegańskich kosmetyków dla swojej skóry.

Teraz już wiesz, czym są kosmetyki wegańskie. Znasz też niektóre zalety i wady ich stosowania. Jeśli szukasz nowego sposobu na zapewnienie sobie dobrego samopoczucia, rozważ wypróbowanie wegańskich produktów kosmetycznych.