Wiadomości

  • 20 stycznia 2023
  • 21 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1714

Najlepszy bramkarz ligi zostaje w Tychach!

Jest obecnie najlepszym bramkarzem Polskiej Hokej Ligi i czołowym zawodnikiem swojego zespołu. Tomáš Fučík w grudniu 2021 roku podpisał swój pierwszy kontrakt z GKS Tychy. Od tego czasu stał się jednym z ulubieńców tyskiej publiczności. W czwartek parafował nową umowę, która będzie obowiązywać przez kolejne dwa sezony z opcją przedłużenia o kolejny rok!

Najlepszy bramkarz ligi zostaje w Tychach!
Najlepszy bramkarz ligi - Tomáš Fučík - zostaje w Tychach! · fot. Łukasz Sobala


- Czuję się w Tychach znakomicie i bardzo się cieszę z podpisania nowego kontraktu. Chciałbym podziękować kibicom za dotychczasowe wsparcie. Jesteście fantastyczni! - mówi Tomáš Fučík, bramkarz GKS-u Tychy.

29- letni zawodnik jest w tym sezonie najskuteczniejszym bramkarzem PHL. Może pochwalić się najwyższym wskaźnikiem skutecznych obron i najmniejszą liczbą przepuszczonych goli. Jego średnia to niecałe dwie bramki na mecz.

- Według statystyk jestem najskuteczniejszym bramkarzem, ale sam bym tego nie dokonał. Bez wsparcia całej drużyny nie byłoby to możliwe. Jestem doświadczonym golkiperem i do tego typu informacji mam spory dystans. Najważniejszy moment sezonu jest dopiero przed nami - zaznacza Tomáš Fučík.

BM / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.