Wiadomości

  • 18 stycznia 2023
  • wyświetleń: 614

Zima to najlepszy czas by zamówić rolety do domu

Materiał partnera:

Zima to najlepszy czas, by zamówić rolety wewnętrzneZimą zwykle nie myślimy o lecie, które nadejdzie dopiero za kilka miesięcy. A jest to poważny błąd. Jeśli latem w twoim mieszkaniu lub biurze panuje nieznośny upał, to właśnie teraz jest najlepszy moment, by temu zapobiec. Jak można tego dokonać? To proste wystarczy zainstalować w swoich oknach odpowiednie rolety. Ich wybór jest naprawdę olbrzymi i obejmuje rolety zewnętrzne, rolety rzymskie oraz klasyczne rolety materiałowe. Chcesz się dowiedzieć więcej na ich temat? Pozostań zatem z nami.

Linkhouse


Jak zbudowane są rolety zewnętrzne?Wygląd i konstrukcja rolet zewnętrznych jest chyba znana większości osób. Rolety składają się z systemu aluminiowych listewek, wzajemnie ze sobą połączonych. Są one wypełnione wewnątrz specjalną pianką, która pełni rolę izolacji termicznej. Zewnętrzne rolety Tychy instaluje się w otworach okiennych każdej wielkości i mogą one być montowane pod tynkiem, jak również natynkowo i we wnęce. Do najbardziej estetycznej formy montażu zaliczyć można roletę podtynkową. W ten sam sposób konstruowane są rolowane bramy garażowe, których główną zaletą jest to, że zajmują niewielką ilość miejsca. Zewnętrzne rolety pozwalają nie tylko ochronić się przed nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczeń, ale i skutecznie obniżają temperaturę w nich i zapewniają doskonałą prywatność.

Rolety rzymskie — estetyczne i bardzo praktyczneJeżeli szukasz rolet wewnętrznych do mieszkania lub biura, świetnym wyborem są tak zwane rolety rzymskie. Oprócz tego, że idealnie sprawdzają się w roli ograniczania ilości promieni słonecznych w mieszkaniu, to pełnią również ważną funkcję estetyczną. Wykonane z trwałych materiałów, okazują się proste i szybkie w czyszczeniu. Na plus jest również bogaty wybór kolorów. Kolorowymi roletami bardzo łatwo jest odmienić wygląd pomieszczeń, sprawiając, że nabierają one nowego wyrazu i są praktyczne w codziennym użytkowaniu. Jeżeli takie masz właśnie oczekiwania wobec swoich rolet, zachęcamy do ich zakupu.

Jak dbać o rolety Tychy i bramy garażowe?Narażone na działanie czynników atmosferycznych rolety zewnętrzne, wymagają od użytkowników okresowego czyszczenia. Jak to zrobić i czy jest to czasochłonne? Na szczęście nie. Najlepszym sposobem na szybkie i dokładne umycie takich rolet, będzie ich zamknięcie, a następnie użycie wody z węża ogrodowego oraz miękkiej szmatki. Mokre rolety myjemy wodą z detergentem, a na samym końcu spłukujemy. Pozostawiamy je rozwinięte, do czasu aż wyschną. Podczas tych prac nie używamy dużego ciśnienia, aby nie doszło do zalania mechanizmu napędu. Rolety zewnętrzne warto myć przynajmniej 2 razy w roku.

Jak myć żaluzje poziome i rolety wewnętrzne?Żaluzje aluminiowe wewnętrzne także wymagają czyszczenia, choć tu głównym źródłem zabrudzeń będzie kurz. Do jego usuwania idealnie sprawdzają się dedykowane końcówki do odkurzacza, które usuwają kurz z dwóch sąsiadujących ze sobą listewek. W podobny sposób można odkurzać żaluzje drewniane, które są sztywniejsze. Jeżeli chcemy wyprać rolety materiałowe i w tym przypadku należy je wcześniej odkurzyć, a następnie przetrzeć na mokro. Najwięcej trudu w czyszczeniu wymagają rolety dachowe, choć tu można sobie pomóc z użyciem drabiny i wychodząc na nią, pielęgnacji rolet dokonamy przez okno dachowe.

Kim jesteśmy?Mamy wieloletnie doświadczenie w produkcji rolet i zapewniamy Państwu kompleksową obsługę oraz profesjonalny montaż. W stałej sprzedaży mamy dobre rolety, które produkujemy samodzielnie. Działamy głównie na terenie miejscowości Tychy oraz jej okolic.