Wiadomości

  • 18 stycznia 2023
  • wyświetleń: 695

Mundurowi rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie podczas ferii

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Tychach w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2023” prowadzą liczne prelekcje z dziećmi. Mundurowi spotykają się z najmłodszymi głównie w klubach osiedlowych, gdzie realizowane są półkolonie, aby przypomnieć im o najważniejszych zasadach zarówno bezpiecznej zabawy jak i właściwego poruszania się po drodze.

Mundurowi o bezpieczeństwie podczas ferii · fot. KMP Tychy


W ostatnim czasie policjanci odwiedzili uczniów na półkolonii w Klubie Osiedlowym „Magdalena” oraz w klubie „Urbanowice”. Zwrócili przede wszystkim uwagę na zagrożenia oraz niebezpieczne sytuacje, które mogą powodować wypadki. Przypomnieli także dzieciom o noszeniu elementów odblaskowych, gdyż poprawiają one ich widoczność i dają kierowcy więcej czasu na reakcje i szanse by dostrzec ich o zmroku. Mundurowi informowali również uczestników o konkursie plastyczno-filmowym dotyczącym bezpieczeństwa na stoku oraz rozdawali dzieciom ulotki ze „Śnieżnym dekalogiem”.

Przypominamy, że trwa ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjną pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, której celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnienie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Mundurowi o bezpieczeństwie podczas ferii
Mundurowi o bezpieczeństwie podczas ferii · fot. KMP Tychy

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.