Wiadomości

  • 17 stycznia 2023
  • 22 stycznia 2023
  • wyświetleń: 3275

Tyszanie chcą remontu dworca. Jest petycja

Przedstawiciele Ruchu Polska 2050 z Tychów napisali petycję w sprawie remontu peronu dworca kolejowego oraz tunelu w Tychach. Jak wskazują, wszystko zatrzymało tam się w latach 70. XX wieku.

Dworzec kolejowy w Tychach
Dworzec kolejowy w Tychach · fot. Tychy2050


Autorzy petycji przyznają, że Tychy to wzór dla innych miast, jeśli chodzi o komunikację miejską: trolejbusy, autobusy, szybka kolej do Katowic. Jednak wielkim problemem dla komunikacji kolejowej jest peron i tunel z dworca głównego.

- Można powiedzieć, że cały węzeł komunikacyjny z miastem jest już gotowy: odnowiony dworzec, nowy dworzec autobusowy, parking Park&Ride. Jednak nasze miasto nie ma wpływu na to, jak wygląda tunel oraz perony, ponieważ należą one do PKP PLK. W związku z tym jest to przestrzeń niewyremontowana i wymagająca absolutnie działania teraz - argumentują.

I wyliczają mankamenty infrastruktury:

  • peron i tunel nie są przystosowane do osób niepełnosprawnych (brak wind, profesjonalnych podjazdów),
  • peron numer 2 nie jest oświetlony,
  • remontu wymaga cały tunel.


- Zachęcamy państwa do podpisania petycji, która zostanie złożona do odpowiednich instytucji. Naszym celem jest, aby Tychy były dobrym miejscem dla komunikacji kolejowej. Dworzec centralny i jego otoczenie powinny być wizytówką miasta i powinny zachęcać do korzystania z komunikacji publicznej - piszą inicjatorzy przedsięwzięcia.

Link do petycji: Remont peronu oraz tunelu łączącego tyski dworzec i peron.

Do podpisania dokumentu zachęca m.in. radna Ruchu Polska 2050 Anita Skapczyk:

Loading...

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.