Wiadomości

  • 17 stycznia 2023
  • 21 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1765

Poznaj Stadion Miejski i Tyską Galerię Sportu z Babcią i Dziadkiem

Za nami:

Zwiedzanie najciekawszych, zwykle niedostępnych dla widzów, miejsc na Stadionie Miejskim oraz wystawy stałej Tyskiej Galerii Sportu. Tym razem szczególne zaproszenie kierujemy do Babć i Dziadków - to dobra okazja, aby wybrać się na wspólny spacer w towarzystwie swoich wnuczek i wnuków...

Poznaj Stadion Miejski i Tyską Galerię Sportu z Babcią i Dziadkiem


W trakcie spaceru z przewodnikiem po jednym z najładniejszych piłkarskich obiektów w kraju będzie można obejrzeć wybrane miejsca Stadionu Miejskiego Tychy, m.in.: strefę VIP, lożę prezydencką, sektor kibiców przyjezdnych, salę konferencji prasowych, sektor kibiców gości oraz zaplecze techniczne, a także wejść na poziom murawy i usiąść na ławce rezerwowych.

Z kolei w Tyskiej Galerii Sportu czekają - prezentowane w atrakcyjnej formie na multimedialnej wystawie stałej „Sportowa strona miasta. Historia. Wydarzenia. Mistrzowie” - historie i ciekawostki, związane z największymi sukcesami sportowców z naszego miasta, a do obejrzenia liczne pamiątki i trofea tyskich sportowców. Finałem zwiedzania będzie krótki seans filmowy, oczywiście sportowy.

Stadion Miejski Tychy w obecnej formie został oficjalnie otwarty 18 lipca 2015 roku. Na jego trybunach znajduje się 15 150 miejsc. Obiekt spełnia wymogi UEFA i FIFA, co pozwala na organizację piłkarskich wydarzeń na najwyższym światowym poziomie. Od 2016 roku na stadionie działa Tyska Galeria Sportu, oddział Muzeum Miejskiego w Tychach.

data: 21 stycznia 2023 (sobota), godz. 11.00-12.00
miejsce: Tyska Galeria Sportu (oddział Muzeum Miejskiego w Tychach), ul. Edukacji 7
prowadzi: Kamil Hajduk

zapisy: 515 717 430 (także SMSem), k.hajduk@tgs.tychy.pl

Wstęp wolny!

BM / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.