Wiadomości

  • 13 stycznia 2023
  • wyświetleń: 550

Jakie płytki do salonu matowe czy z połyskiem?

Materiał partnera:

Wady i zalety płytek matowych i z połyskiem można rozpatrywać pod kątem każdego pomieszczenia. Wiele osób do swojego salonu wybiera elegancką podłogę. Poznajmy największe zalety płytek matowych oraz z połyskiem.

mera 922x500


Zalety płytek matowychPierwszą zaletą płytek matowych jest to, że nie widać na nich dużej ilości zabrudzeń np. piachu lub pyłu. Są również stosunkowo łatwe w czyszczeniu. Jeżeli chodzi o ich wygląd to stwarzają przytulne i ciepłe wnętrza.

Zalety płytek z połyskiemNajwiększą zaletą płytek z połyskiem jest ich stylowy wygląd. Sprawiają również, że wnętrze wydaje się bardziej oświetlone, zwłaszcza gdy do salonu wpada dużo dziennego światła.

Które płytki wybrać do salonu?Płytki z połyskiem idealnie sprawdzą się w salonach wykonanych w stylu glamour. Styl ten charakteryzuje się nowoczesnością oraz ekskluzywnym wyglądem. Płytki z połyskiem dostarczą naszemu salonowi stylu i klasy. Dodadzą mu także elegancji oraz luksusowego wyglądu - często wykorzystuje się płytki połyskowe w celu utworzenia lustrzanej tafli. Jeżeli chodzi o czyszczenie płytek z połyskiem, to są dosyć łatwe w pielęgnacji przez swoją gładką strukturę.

W salonach urządzonych w tradycyjnych stylach lepiej sprawdzą się płytki matowe, szczególnie we wnętrzach mocno oświetlonych, ponieważ nie widać na nich smug oraz zanieczyszczeń, szczególnie gdy mają chropowatą strukturę. Co ważne, do ich czyszczenia nie trzeba wykorzystywać specjalnych detergentów. Warto jednak dodać, że płytki matowe z chropowatą strukturą są cięższe w czyszczeniu przez swoją strukturę.

Płytki matowe lepiej wybrać do dużych pomieszczeń, a płytki z połyskiem pomogą nam powiększyć optycznie małe pomieszczenia.

Najlepsza oferta płytek w sieciJeśli poszukujecie dobrej jakości płytek do waszego wnętrza zapraszamy do sklepu Eurołazienki. Bogata oferta płytek wielu producentów sprawi, że każdy znajdzie model spełniający jego oczekiwania. W ofercie możecie znaleźć płytki skategoryzowane wg konkretnego pomieszczenia (kuchnia, łazienka, salon, przedpokój, taras) oraz przeznaczenia (ścienne, podłogowe, zewnętrzne).