Wiadomości

  • 13 stycznia 2023
  • wyświetleń: 868

Rozmawiali z pedagogami szkolnymi o cyberprzestępczości

Tyscy profilaktycy przeprowadzili szkolenie dla pedagogów i psychologów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Głównym tematem spotkania były zagadnienia związane z cybeprzestępczością, na którą narażeni są uczniowie oraz współpraca pomiędzy mundurowymi a pracownikami placówek oświatowych.

Szkolenie dla pedagogów i psychologów szkolnych
Szkolenie dla pedagogów i psychologów szkolnych · fot. KMP Tychy


Policjanci Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii tyskiej komendy na zaproszenie Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego METIS w Katowicach spotkali się z pedagogami oraz psychologami szkolnymi. Przeprowadzone szkolenie miało na celu przede wszystkim omówienie właściwego algorytmu współpracy pomiędzy policją a pracownikami szkół. Uczestnicy chętnie wzięli udział w przygotowanych warsztatach, podczas których odgrywane zostały scenki sytuacyjne, z którymi pedagodzy mogą zetknąć się w swojej codziennej pracy.

Na spotkaniu poruszono również temat cybeprzestępczości oraz zagrożeń, na które są narażeni młodzi ludzie podczas korzystania z internetu. Z uwagi na duże zainteresowanie tą tematyką przewidziane są kolejne warsztaty dla pracowników placówek oświatowych.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.