Wiadomości

  • 12 stycznia 2023
  • 29 stycznia 2023
  • wyświetleń: 6749

Nie będzie ronda Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w tym roku już po raz trzydziesty pierwszy. Mając na względzie dobro, jakie Fundacja czyni, radna Anita Skapczyk zawnioskowała o nadanie nowo wybudowanemu rondu znajdującemu się na łączniku ulicy Goździków z ulicą Oświęcimską nazwy: "Rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy". Odpowiedź z Urzędu Miejskiego jest jednak negatywna.

Nowe połączenie ul. Goździków z ul. Oświęcimską
Nowe połączenie ul. Goździków z ul. Oświęcimską · fot. UM Tychy


- Tychy należą do miast, które rokrocznie włączają się w organizację Finału Wielkiej Orkiestry Pomocy. Wielu tyszan aktywnie pracuje w sztabie, bierze udział w finałach jako wolontariusze, zbiera środki do puszek. Mieszkańcy naszego miasta chętnie uczestniczą i wspierają zbiórki Fundacji. Na przestrzeni lat wsparcie Fundacji trafiało również do naszych tyskich placówek medycznych. Wielu tyszan korzystało ze sprzętu zakupionego ze zbiórek Fundacji - czytamy we wniosku radnej.

Anita Skapczyk uzasadnia, że nadanie nazwy "Rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy" będzie stanowić symboliczne podziękowanie dla działalności Fundacji i ludzi zaangażowanych w ten projekt. Wniosek został złożony 10 stycznia.

23 stycznia w Biuletynie Informacji Publicznej została opublikowana odpowiedź na pismo radnej.

- Przedłożona nazwa nie jest zgodna z § 2 ust.1 pkt 3 Uchwały Rady Miasta Tychy z dnia 22 czerwca 2017 roku w sprawie nadawania nazw ulic i placów [...]. Przedstawiona propozycja nazwy ronda przekracza liczbę 30 znaków dopuszczonych w powyższej uchwale - odpowiedział Paweł Ruszkowski, naczelnik Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Tychy.

Po otrzymaniu odpowiedzi radna Anita Skapczyk wystosowała wniosek z prośbą o zmianę nazwy na: "Rondo WOŚP". - Zaproponowana nazwa ma mniej niż wspomniane 30 znaków graficznych określone w Uchwale Rady Miasta z dnia 22 czerwca 2017 roku. Skrót WOŚP jest powszechnie używany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Podtrzymuję swoje uzasadnienie do złożonego wniosku - pisze we wniosku.

W uzupełnieniu wniosku radna doprecyzowała swoją prośbę, by rozważono nazwę "Rondo Fundacji WOŚP". Czekamy na odpowiedź z Urzędu Miasta.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.