Wiadomości

  • 12 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 954

Wspólnie z Nadleśnictwem ochotnicy posadzą nowe drzewa

W związku z licznymi zapytaniami o wycinki drzew z terenów w zasięgu Nadleśnictwa Kobiór i okolic, w kwietniu leśniczy przeprowadzą wydarzenia edukacyjne.

Zajęcia poświęcone działalności szkółek leśnych, możliwości retencjonowania CO2 przez lasy, odnawianiu oraz pielęgnacji lasu odbędą się 20 kwietnia. Spotkanie rozpocznie się w Gospodarstwie Szkółkarskim "Królówka" o godzinie 10.00. Następnie uczestnicy posadzą nowe drzewa w leśnictwie Branica. W zajęciach uczestniczyć będą uczniowie Katolickiego Liceum i Gimnazjum im. ks. Emila Szramka w Katowicach, biorący udział w projekcie EduCO2cean, który będą przedstawiać na międzynarodowej konferencji ekologicznej w Salem (Oregon USA).

- Pragnąc jak najrzetelniej wypełniać swoje obowiązki i jednocześnie informować społeczeństwo, serdecznie zapraszamy do udziału w jednym z wielu wydarzeń edukacyjnych organizowanych przez nadleśnictwo - zachęcają pracownicy Nadleśnictwa Kobiór.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.