Wiadomości

  • 8 stycznia 2023
  • 28 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1639

Ferie w Lesie - leśna wyprawa rodzinna

Za nami:

Anna Nowicka - autorka projektu Tyskie LoveLasy zaprasza w niedzielę, 15 stycznia na leśną wyprawę rodzinną z okazji rozpoczęcia ferii zimowych! Kolejne odbędą się 22 i 28 stycznia. Wydarzenie potrwa w godz. 11:00 - 13:00.

las, zima, dziecko
Co słychać w zimowym lesie? · fot. pixabay.com


Co słychać w zimowym lesie? Czy wszystkie zwierzęta poszły spać? Czyj to trop? Czyj to ślad? Jakie zwierzę pozostawiło po sobie ślad na śniegu czy błocie? Co robią zimą drzewa? Jak wygląda zimą las? Czy potrafimy rozpoznać gatunki drzew kiedy nie mają na sobie liści? O tym wszystkim porozmawiamy na zimowych, leśnych wyprawach!

Dlaczego z dziećmi do lasu?Coraz częściej na całym świecie obserwowany jest brak kontaktu z Naturą nie tylko wśród zapracowanych i zabieganych osób dorosłych, ale również, co jest bardzo niepokojące, wśród dzieci. Richard Louv, który jest dziennikarzem i autorem ośmiu książek na temat związków między rodziną, przyrodą i społeczeństwem nazwał ten brak ZESPOŁEM DEFICYTU NATURY oraz BRAKIEM WITAMINY “N”. Udowodnił, że mocna więź z Naturą ma ogromny wpływ na dzieci. Wzmacnia ich odporność, potencjał intelektualny, kreatywność, uspokaja i zmniejsza ryzyko chorób cywilizacyjnych.

Dzieci nie rzadko spędzają dużą część dnia przed monitorami komputerów, przy sztucznym oświetleniu, bez dostępu świeżego, zdrowego powietrza, oderwane od naturalnego środowiska. Bardzo ważne jest, by zapewnić dzieciom choć kilka godzin w kontakcie z Naturą.

- Aby pomóc Wam i Waszym pociechom w zaprzyjaźnieniu się z Naturą, pobyciem ze sobą jako rodzina w leśnym środowisku i czerpania z niego garściami, zapraszam Was wraz z Waszymi dziećmi na leśną wyprawę - mówi Anna Nowicka.

Co będziemy robić?- Będziemy opowiadać sobie o zimowej aurze lasu, zanurzać się w leśnej atmosferze, otwierać nasze zmysły na to, co las chce nam w danym momencie ofiarować. Będziemy mu się przyglądać, słuchać go, dotykać i wąchać. Będę zapraszała Was do udział w leśnych aktywnościach, zabawach i grach. Zapraszam do aktywnego udziału również rodziców, bo kiedy rodzic dobrze się bawi, wtedy dziecko również bardzo chętnie dołącza do zabawy - wyjaśnia organizatorka.

Dla kogo?- Zapraszam serdecznie rodziny z dziećmi w wieku 3-10 lat. Jak najbardziej dzieci młodsze i starsze również mogą uczestniczyć w wydarzeniu, jednak aktywności leśne przygotowane są dla dzieci w w/w przedziale wiekowym. W wydarzeniu uczestniczyć może oboje rodziców z dzieckiem/dziećmi. Może być mama z dzieckiem/dziećmi, może być tata z dzieckiem/dziećmi lub inny opiekun dorosły - zaprasza tyska miłośniczka leśnej przyrody.

Gdzie?Miejsce wyprawy - tyskie lasy, szczegółowe informacje dotyczące miejsca spotkania zostaną wysłane mailem osobom zdecydowanym na wyprawę.

ZapisyJeśli jesteście zainteresowani wspólną podróżą do lasu i leśnymi zabawami, Anna Nowicka prosi o kontakt:

  • poprzez fb Tyskie LoveLasy,
  • mailowo kontakt@tyskielovelasy.pl ,
  • tel. 693813511 lub poprzez naszą stronę tyskielovelasy.pl (zakładka kontakt).


- Kilka dni przed wyprawą zapisanym osobom prześlę na maila szczegółowe informacje wraz z regulaminem i miejscem spotkania - zapowiada.

KosztKoszt udziału w rodzinnej wyprawie to 50,00 zł od dziecka. Zniżka 10,00 zł przy każdym kolejnym dziecku w rodzinie. Rodzice oraz dzieci w wieku poniżej 3 lat, towarzyszące siostrze lub bratu w wyprawie, bawią się gratis. W cenie organizatorka zapewnia: 2 - 2,5 godzinny warsztat leśny, materiały do leśnych aktywności, maty do siedzenia, ciepłą leśną herbatę i kubki (jeśli chcesz, możesz zabrać ze sobą swój ulubiony kubek), drobny upominek dla każdego dziecka oraz pamiątkowy dyplom.

Kto poprowadzi wyprawę?ANNA NOWICKA - leśna przewodniczka, edukatorka przyrodniczo-leśna, dyplomowana przewodniczka kąpieli leśnych, miłośniczka lasów i spacerów leśnych, adoratorka leśnego hamakowania, leśnej przyrody i spędzania czasu w naturze.

Ważne:Uczestnicy wyprawy zobowiązani są do samodzielnego dbania o własne bezpieczeństwo. Dzieci pozostają pod opieką rodziców/opiekunów. Organizatorka nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody zdrowotne (w tym ukąszenia) i materialne powstałe podczas wyprawy.

WYPRAWA ODBĘDZIE SIĘ JEŚLI ZBIERZE SIĘ GRUPA MINIMUM 5 DZIECI.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany godziny, terminu bądź odwołania wydarzenia.

- Do zobaczenia na leśnym szlaku - zaprasza Anna Nowicka.

Ferie w Lesie - leśna wyprawa rodzinna

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.