tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 7 stycznia 2023
  • 22 stycznia 2023

Szanty w zimowej aurze: The Nierobbers, Perły i Łotry, Atlantyda

Za nami:

Przed nami Zimowa Rozgrzewka Portu Pieśni Pracy: szanty, warsztaty i dobra zabawa dla dużych i małych w zupełnie nowym miejscu - w Mediatece! Wydarzenie już 22 stycznia! Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc i wyczerpanie puli wejściówek, zaplanowano także streaming on-line na fanpage’u Portu Pieśni Pracy!

Reklama

Port Pieśni Pracy
Port Pieśni Pracy · fot. Miejskie Centrum Kultury w Tychach


I znowu to Tychy otwierają rok w kalendarzu ogólnopolskich festiwali szantowych - Zimowa Rozgrzewka Portu Pieśni Pracy jest przedsmakiem tego, co czekać będzie latem. Miejskie Centrum Kultury w Tychach i zespół Perły i Łotry w nowym roku zapraszają do zupełnie nowego dla tyskich szant miejsca - imponującej akustycznie sali Mediateki w Tychach. Rozgrzewkowy koncert odbędzie się w niedzielę, 22 stycznia o godz. 17.00.

Tychy przyzwyczaiły już do tego, że to właśnie tu rozbrzmiewają pierwsze festiwalowe szantowe nuty w danym roku. Tak będzie i tym razem - podczas koncertu będącego przedsmakiem sierpniowych harców na kilku festiwalowych scenach, w styczniu posłuchamy crème de la crème polskiej muzyki szantowej. Wprawdzie wydarzenie odbędzie się w niedzielę, ale organizatorzy zadbali o to, by wszyscy fani mogli w dobrej formie rozpocząć następujący po weekendzie dzień.

Zimowa Rozgrzewka Portu Pieśni Pracy
Zimowa Rozgrzewka Portu Pieśni Pracy · fot. Miejskie Centrum Kultury w Tychach


A w dobry weekendowy nastrój wprawią entuzjastycznie przyjmowani The Nierobbers oraz Atlantyda. Klamrą spinającą gości z odległych części kraju będą gospodarze - Perły i Łotry. Szanty w tyskiej Mediatece jeszcze nie wybrzmiewały - będzie więc skocznie i klasycznie, nostalgicznie i z przymrużeniem oka, instrumentalnie i a’capella w jednej z ciekawszych wizualnie i najlepszych akustycznie sal koncertowych w Polsce. Dobór zespołów i taka mieszanka nastrojów to gwarant dobrej zabawy, a tej tyskim szantom nigdy odmówić nie można.

Port Pieśni Pracy
Port Pieśni Pracy · fot. Miejskie Centrum Kultury w Tychach


Zimowa Rozgrzewka Portu Pieśni Pracy (tak jak i główny letni festiwal) to wydarzenie dla całych rodzin - nie tylko żeglarskiej braci. Można będzie posłuchać koncertów, ale i zabrać dzieciaki do świata wilków morskich dzięki animacjom Klubu Żeglarskiego Ziemowit i 9. Harcerskiej Drużyny Wodnej „Konie Morskie”. Te odbywać będą się w dolnym hallu Mediateki - na parterze, poniżej sali koncertowej. Tu też można będzie nabyć szantową lub żeglarską pamiątkę.

Wstęp wolny - z powodu ograniczonej liczby miejsc obowiązują bezpłatne wejściówki, które rozeszły się w mgnieniu oka (można je było odbierać u organizatora, w Miejskim Centrum Kultury w Tychach i w Mediatece), dlatego organizatorzy zdecydowali się także na streaming on-line koncertu. Ten będzie można oglądać także na fanpage’u Portu Pieśni Pracy w czasie rzeczywistym.

Link do strony festiwalu: http://www.fb.me/PortPiesniPracy

Organizatorzy:

  • Miejskie Centrum Kultury w Tychach
  • Wydarzenie zorganizowane ze środków miasta Tychy.


Port Pieśni Pracy

ar / tychy.info

źródło: Miejskie Centrum Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.