Wiadomości

 • 5 stycznia 2023
 • wyświetleń: 367

Pożyczki na raty bez weryfikacji - tożsamości, dochodów. Czy to możliwe?

Materiał partnera:

Zobacz jak wygląda weryfikacja przez firmy pozabankowe. Czy dostać pożyczkę na raty bez żadnej weryfikacji? Zobacz czy to możliwe i sprawdź co konkretnie sprawdzają firmy pożyczkowe.

Pożyczki na raty


Jak wygląda weryfikacja tożsamości w internetowych firmach pożyczkowych?Weryfikacja tożsamości przy pożyczkach online może przebiegać na kilka sposobów. Oto kilka z nich:

 • Skan dowodu osobistego lub paszportu - pożyczkodawca może poprosić o przesłanie skanu dowodu osobistego lub paszportu, aby potwierdzić tożsamość pożyczkobiorcy.
 • Weryfikacja przez systemy bankowe - niektóre firmy pożyczkowe mogą korzystać ze specjalnych aplikacji bankowych. Jest to możliwe przez programy komputerowe takie jak Kontomatik czy Instantor. Takie programy skanują informacje z konta bankowego klienta i przekazują informacje o jego tożsamości. Ich dostęp do konta jest jednorazowy, więc nie ma się czego obawiać.
 • Weryfikacja przez telefon. Pożyczkodawca może poprosić pożyczkobiorcę o potwierdzenie swojej tożsamości przez telefon, np. poprzez krótką rozmowę z konsultantem.
 • Weryfikacja za pomocą aplikacji mobilnej. Niektóre firmy pożyczkowe oferują aplikacje mobilne, które umożliwiają weryfikację tożsamości pożyczkobiorcy za pomocą skanu dowodu osobistego lub innych dokumentów.
 • Weryfikacja przez przelew złotówkowy lub groszowy. Imię i nazwisko nadawcy przelewu jest widoczne na koncie odbiorcy, więc wystarczy przelać drobną kwotę by pożyczkodawca mógł stwierdzić że dana osoba jest tą, za którą się podaje.
 • Weryfikacja przez kuriera. Kurier dostarcza umowę pożyczki ratalnej i podczas jej podpisywania sprawdza tożsamość podpisującego przez jego dowód osobisty.
 • Weryfikacja na poczcie. W przypadku pożyczki na raty przez czek GIRO gotówkę z pożyczki wypłaca się na poczcie. Również weryfikacja tożsamości jest przeprowadzana w placówce pocztowej. Osoba wypłacająca kwotę pożyczki potwierdza w takim przypadku tożsamość przez dowód osobisty.


Pożyczkodawca może wymagać różnych form weryfikacji w zależności od rodzaju pożyczki i indywidualnych wymagań. Zdecydowanie najpopularniejsze metody to programy do pobierania informacji z kont bankowych oraz przelew groszowy i złotówkowy. Takie systemy pozwalają na weryfikację bez udziału pracownika instytucji finansowej, dzięki czemu są znacznie szybsze i tańsze od bardziej tradycyjnych metod.

Czy można dostać pożyczkę online bez weryfikacji tożsamości?W niektórych przypadkach możliwe jest otrzymanie pożyczki na raty bez weryfikacji, np. w przypadku pożyczek od znajomych lub rodziny. Jednak w większości przypadków pożyczkodawca będzie wymagał pewnej formy weryfikacji tożsamości pożyczkobiorcy, aby potwierdzić, że jest on tym, za kogo się podaje, oraz aby sprawdzić, czy jest wiarygodnym kredytobiorcą.

Weryfikacja tożsamości jest ważnym elementem procesu udzielania pożyczek, ponieważ pożyczkodawcy chcą mieć pewność, że pożyczkobiorcy są wiarygodni i w stanie spłacić pożyczkę. Dlatego też trudno jest dostać pożyczkę całkowicie bez weryfikacji tożsamości.

Co jest weryfikowane przez pożyczkodawców?Firmy pożyczkowe weryfikują nie tylko tożsamość. Są zobowiązane do weryfikacji tożsamości ze względu na wyłudzenia pożyczek na cudze dane, a od stycznia 2023 roku powinny również weryfikować dochody i historię kredytową pożyczkobiorców. Ma to na celu uniemożliwienie zadłużania się ponad miarę.

Oprócz tego niektóre firmy pożyczkowe weryfikują np. prawdziwość podanych danych we wniosku, czyli wysokość dochodów, istnienie danego pracodawcy czy nawet stan cywilny. Wszystko zależy od pożyczkodawcy, choć pożyczkodawcy online niemal zawsze ograniczają formalności do niezbędnego minimum.

Czy można dostać pożyczkę bez weryfikacji dochodów?Niektóre firmy pożyczkowe oferują pożyczki bez weryfikacji dochodów, ale takie pożyczki są zazwyczaj mniej dostępne i często wiążą się z wyższymi kosztami. W przypadku takich pożyczek pożyczkodawca może ograniczyć się do weryfikacji tożsamości pożyczkobiorcy i nie wymagać dokumentów potwierdzających dochody.

Jednak pożyczkodawcy zazwyczaj wymagają jakiejś formy weryfikacji dochodów, aby upewnić się, że pożyczkobiorca jest w stanie spłacić pożyczkę. Może to obejmować:

 • Oświadczenie o dochodach.
 • Wyciąg z konta bankowego.
 • Zaświadczenie o dochodach od pracodawcy.
 • Weryfikacja wpływów na konto przez specjalną aplikację.


Pożyczki na raty bez żadnej weryfikacji - podsumowaniePożyczki na raty bez żadnej weryfikacji nie są możliwe, może za wyjątkiem pożyczki prywatnej od znajomych czy rodziny. Pożyczkodawca, który udzielałby takich pożyczek szybko padłby ofiarą licznych oszustw i zbankrutował.

Obecnie takie pożyczki, poza pożyczkami prywatnymi, są też niemożliwe ze względów prawnych. Na skutek regulacji firmy pożyczkowe są zmuszone do weryfikowania możliwości spłaty i tożsamości swoich klientów.

Można jednak skorzystać z serwisów, które w jednym procesie sprawdzają wszystkich dostępnych pożyczkodawców i weryfikują w którym miejscu klient ma największą szansę na uzyskanie pożyczki. Jednym z nich jest https://pozyczka-ratalna.pl/ gdzie można wnioskować o kwotę do 15 000zł.