Wiadomości

 • 4 stycznia 2023
 • wyświetleń: 444

Co warto wiedzieć o pożyczkach bez BIK?

Materiał partnera:

Zobacz na czym polegają pożyczki bez BIK, jak można je dostać oraz jakie są ich wady i zalety. Piszemy też o tym jak szybko można dostać taką pożyczkę. Jeżeli szukasz takiej pożyczki, to koniecznie sprawdź nasz poradnik!

pożyczki bez BIK


Czym są pożyczki bez BIK?Pożyczki bez BIK, to pożyczki udzielane bez sprawdzania historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). BIK to instytucja, która zbiera i przechowuje informacje o historii kredytowej każdej osoby fizycznej i firmy, która zaciągnęła pożyczkę lub kredyt. Dzięki BIK, banki i inne instytucje finansowe mogą sprawdzić, czy dana osoba lub firma rzetelnie spłacała swoje zobowiązania finansowe w przeszłości.

Pożyczki bez BIK są często reklamowane jako alternatywa dla osób, które mają trudności z uzyskaniem kredytu w banku ze względu na negatywną historię kredytową lub brak zdolności kredytowej. Należy jednak pamiętać, że takie pożyczki często wiążą się z wyższymi kosztami niż kredyty udzielane przez banki, ponieważ instytucje udzielające pożyczek bez BIK są bardziej narażone na ryzyko niespłacenia zobowiązania. Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z takiej pożyczki, warto dokładnie zapoznać się z warunkami umowy i porównać je z ofertami innych instytucji finansowych. Można to zrobić np. tu: https://pozyczkowy-portal.pl/pozyczki-bez-bik/ .

Jak dostać pożyczkę bez BIK?Aby uzyskać pożyczkę bez BIK, należy postępować następująco:

 1. Poszukaj instytucji udzielającej pożyczek bez BIK. Możesz to zrobić przez wyszukiwarkę internetową lub w porównywarce pożyczek lub zapytać znajomych lub rodzinę.
 2. Zdecyduj, ile pieniędzy potrzebujesz oraz na jak długi okres chcesz pożyczyć. Warto porównać oferty różnych firm, aby wybrać tę najkorzystniejszą.
 3. Przygotuj wymagane dokumenty. Każda instytucja może wymagać innych dokumentów, ale zazwyczaj wystarczy dowód osobisty.
 4. Złóż wniosek o pożyczkę. Najłatwiej jest to zrobić przez internet.
 5. Konieczne będzie potwierdzenie tożsamości. Można to zrobić bezpośrednio przez konto bankowe lub przez przelew złotówkowy. Wszystko powinno zająć nie więcej niż 15 minut.
 6. Oczekuj na decyzję o przyznaniu pożyczki. Po otrzymaniu decyzji, warto dokładnie przeczytać umowę i zapoznać się z jej warunkami, takimi jak oprocentowanie, prowizja, okres spłaty i inne koszty związane z pożyczką.
 7. Po podpisaniu umowy i przelaniu środków na wskazane konto, będziesz musiał spłacać pożyczkę według ustalonych warunków. Pamiętaj, że opóźnienie w spłacie pożyczki może skutkować dodatkowymi opłatami lub naliczeniem odsetek.


Jakie są zalety i wady pożyczek bez sprawdzania bazy Biura Informacji Kredytowej?Zalety pożyczek bez BIK:

 • Możliwość uzyskania pożyczki przez osoby, które mają trudności z uzyskaniem kredytu w banku ze względu na negatywną historię kredytową lub brak zdolności kredytowej.
 • Możliwość szybkiego uzyskania gotówki, ponieważ proces weryfikacji wniosku jest zazwyczaj krótszy niż w przypadku kredytów bankowych.
 • Możliwość uzyskania pożyczki bez konieczności posiadania zabezpieczeń, takich jak np. poręczenie czy zastaw.


Wady pożyczek bez BIK:

 • Ryzyko niespłacenia pożyczki - instytucje udzielające pożyczek bez BIK są bardziej narażone na ryzyko niespłacenia zobowiązania przez klienta, co przekłada się na wyższe koszty pożyczki.
 • Możliwość wpadnięcia w spiralę zadłużenia - jeśli pożyczka bez BIK zostanie niespłacona lub spłacana z opóźnieniem, może to spowodować, że osoba pożyczająca będzie musiała zaciągać kolejne pożyczki, co może prowadzić do zwiększenia zadłużenia i trudności w jego spłacie.
 • Brak możliwości poprawienia historii kredytowej - pożyczki bez BIK nie są uwzględniane w historii kredytowej bazy BIK, więc nie pomagają one w poprawie zdolności kredytowej i nie wpływają pozytywnie na możliwość uzyskania kredytu w przyszłości


Jak szybko można dostać pożyczkę bez BIK?Szybkość uzyskania pożyczki bez BIK zależy od wybranej instytucji i warunków, na jakich udziela ona pożyczek. W niektórych firmach proces weryfikacji wniosku i przyznawania pożyczki trwa kilka godzin lub nawet kilkanaście minut, podczas gdy w innych może trwać nawet kilka dni. Większość działających w internecie pożyczkodawców podejmuje decyzję i wypłaca środki już w kilkanaście minut.

Zazwyczaj proces uzyskania pożyczki bez BIK jest szybszy niż w przypadku kredytów bankowych, ponieważ instytucje udzielające takich pożyczek nie sprawdzają historii kredytowej w BIK i nie wymagają zabezpieczeń.

Aby uzyskać pożyczkę jak najszybciej, warto przygotować wszystkie wymagane dokumenty i złożyć wniosek przez stronę internetową lub osobiście w siedzibie firmy. Pamiętaj jednak, że decyzja o przyznaniu pożyczki zależy od wielu czynników, takich jak twoja sytuacja finansowa i dochodowa oraz ocena ryzyka przez instytucję udzielającą pożyczki.