Wiadomości

  • 4 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1597

Policyjne działania "Trzeźwość". 7 kierowców na "podwójnym gazie"

Tyscy policjanci prowadzili działania "Trzeźwość”, których celem było wyeliminowanie z dalszej jazdy nieodpowiedzialnych kierujących, którzy prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu. Łącznie w ręce mundurowych wpadło 7 nietrzeźwych kierujących.

Policjanci tyskiej „drogówki” przeprowadzili w poniedziałek, 2 stycznia działania „trzeźwość”, podczas których sprawdzili stan trzeźwości ponad pół tysiąca kierujących. Niestety, po sylwestrowym weekendzie znaleźli się nieodpowiedzialni kierujący, którzy prowadzili pojazdy na „podwójnym gazie”. Łącznie w ręce mundurowych wpadło 7 nietrzeźwych. Czterech z nich popełniło przestępstwo prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości, pozostali popełnili wykroczenie prowadząc po użyciu alkoholu. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci przypominają, że nietrzeźwemu kierowcy oprócz 2-letniego więzienia grozi utrata prawa jazdy oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto sąd obligatoryjnie stosuje karę finansową. Oprócz odpowiedzialności karnej za prowadzenie samochodu po pijaku, kierowcy są często odpowiedzialni za spowodowanie wypadków drogowych. Dlatego należy pamiętać, że nietrzeźwi kierujący stwarzają bardzo duże zagrożenie nie tylko dla siebie ale również dla swoich pasażerów i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Każda, nawet najmniejsza ilość alkoholu w naszym organizmie, może zakłócić reakcję na otoczenie na drodze.

- Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialne na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca - zwracają uwagę mundurowi.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.