Wiadomości

  • 1 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1598

[FOTO] Fałszywy alarm przy ul. Moniuszki i problemy karetki

W sobotę, 31 grudnia po godzinie 14.00 dyspozytor medyczny otrzymał zgłoszenie, że w rejonie boiska pomiędzy ul. Młodzieżową i ul. Moniuszki znajduje się osób potrzebująca pilnej pomocy medycznej. Na miejsce zdarzenia został wysłany zespół ratownictwa medycznego ze stacji WPR Katowice w Tychach.

Fałszywy alarm przy ul. Moniuszki i problemy karetki - 31.12.2022 · fot. 112tychy.pl


Po przybyciu pod wskazany adres ratownicy nikogo nie znaleźli. Alarm okazał się fałszywy. W trakcie próby powrotu do bazy okazało się, że teren jest zbyt miękki i karetka się "zakopała", w związku z tym ratownicy poprosili o pomoc tyskich strażaków. Na miejsce zadysponowane zostały zastępy KM PSP/JRG Tychy.

Przybyli na miejsce strażacy próbowali wypchnąć karetkę z potrzasku jednak bezskutecznie. Została podjęta decyzja o użyciu wyciągarki zamontowanej na lekkim samochodzie specjalnym tyskich strażaków. Po kilkunastu minutach karetka została wyciągnięta. Po około godzinie działania zostały zakończone.

mp / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.