Wiadomości

  • 4 stycznia 2023
  • 12 stycznia 2023
  • wyświetleń: 2105

Ferie Zimowe z Dziką Drogą w MCK - las i przygoda

W ferie zimowe jedną z propozycji Miejskiego Centrum Kultury są warsztaty outdoorowe z Dziką Drogą w Tychach-Wilkowyjach!

surwiwal, dziecko
Ferie Zimowe z Dziką Drogą w MCK - las i przygoda · fot. pixabay.com


Ferie zimowe pełne przygody, zabawy, niebanalnej nauki i warsztatów na świeżym powietrzu - to przepis Dzikiej Drogi na zimę dla najmłodszych w Tychach. Warsztaty outdoorowe realizowane będą przez dwa tygodnie śląskich ferii (w dwóch turnusach - 16-20 stycznia i 23-27 stycznia) w Klubie Wilkowyje Miejskiego Centrum Kultury. Zajęcia będą odbywały się w godz. 9.00 - 13.00.

W programie przewidziano zajęcia survivalowe, budowanie jamy śnieżnej (lub szałasów, jeżeli nie będzie śniegu), tropienie zwierząt, wykonywanie lodowych eksperymentów, poznawanie przyrody, kreatywne dzieła z natury, przygodowe gry terenowe i wiele innych w atmosferze empatii, otwartości i wsparcia w kameralnej grupie uczestników w wieku 7 do 12 lat. Cena tygodniowych zajęć to 430 zł od dziecka.

Instruktorzy Dzikiej Drogi mają kilkunastoletnie doświadczenie w zapraszaniu grup do lasu i zarażaniu naturą. Stawiają na rozwój, integrację, zaufanie i współpracę. Działania outdoorowe to tylko pretekst do nauki samodzielności, odpowiedzialności, rozwoju nowych umiejętności, wiary w siebie, podejmowania świadomych decyzji i nabywania nietuzinkowych umiejętności, jak orientacja w terenie, rozpalanie ognia, budowa narzędzi, posługiwanie się nożem, łopatą, czy piłą. Szkoła życia, w bardzo szerokim zakresie. Przede wszystkim najważniejsze jest dziecko i jego potrzeby. Zajęcia w atmosferze otwartości i bezpieczeństwa, gdzie szlifowany jest szacunek nie tylko do siebie nawzajem, ale również do otoczenia, którym jest środowisko naturalne.

- Zdecydowanie na warsztatach outdoorowych dzieci nie będą się nudzić, spotka ich trochę wyzwań, wrócą zmęczone i podekscytowane (szybko pójdą spać!), poznają wspaniałych rówieśników, będą się uczyć i bawić, zarażą się pasją do przygody i outdooru. To dowód na najlepszą przygodę bez elektroniki!" - mówią przedstawiciele Dzikiej Drogi.

Link do stron organizatora:Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/702173678068766/

Ferie Zimowe z Dziką Drogą w MCK - las i przygoda

ar / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj