Wiadomości

  • 2 stycznia 2023
  • 13 stycznia 2023
  • wyświetleń: 2266

O Laosie - nieodkrytym klejnocie Azji w Mediatece

Za nami:

W piątek, 13 stycznia Piotr Wnuk zawita do Tychów, by opowiedzieć o swoich trzech wielomiesięcznych podróżach do Laosu. Początek spotkania o godz. 18:00.

Piotr Wnuk
Piotr Wnuk · fot. Piotr Wnuk, Eskapada Travel


Piotr Wnuk od 15 lat podróżuje po świecie. W Laosie przemieszczał się lokalnym transportem (autobusy i pociągi), autostopem, motorem i rowerem oraz… piechotą. Podczas spotkania w Mediatece pokaże codzienne życie animistycznych społeczności, zamieszkujących laotańskie wioski, w których pomieszkiwał. Odpowie dlaczego nie można zapukać do czyjegoś domu, w jaki sposób szaman może odpędzić nadciągające nieszczęście, kiedy i w jakim celu składa się ofiarę z byka, jak smakują czerwone mrówki, co wyjątkowego kryje się w laotańskiej kawie z płaskowyżu Bolaven, jak ważne są rytuały i wierzenia lokalnej społeczności. Odkryje wreszcie przed nami, skąd wywodzi się nazwa kraju, do którego wspólnie wyruszymy.

Barwna opowieść okraszona będzie pięknymi ujęciami zawartymi w autorskiej prezentacji zatytułowanej „Laos - opowieść o Katu, Akha oraz Khmou. Animizm oraz ludowe zwyczaje i przesądy rdzennej ludności Laosu”.

Brak pomysłu na egzotyczny urlop? Wybierz się w podróż po Tajlandii. Skorzystaj z gotowego planu zwiedzania i sprawdź co to znaczy Tajlandia na własną rękę.*

O Laosie - nieodkrytym klejnocie Azji w Mediatece


* Artykuł zawiera lokowanie produktu.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.