Wiadomości

  • 5 stycznia 2023
  • 18 stycznia 2023
  • wyświetleń: 2389

Dziani - syn Don Vasyla odwiedzi Tychy!

Za nami:

Tyska Mediateka zaprasza na spotkanie w iście karnawałowym stylu! W środę 18, stycznia gościem biblioteki będzie Dziani - cygański książę! Początek wydarzenia o godz. 18:00.

Dziani - syn Don Vasyla odwiedzi Tychy!
Dziani - syn Don Vasyla odwiedzi Tychy! · fot. materiały prasowe


Dziani jest synem gwiazdora cygańskiej piosenki Don Vasyla i jednym z najpopularniejszych wykonawców muzyki romskiej w Polsce. Od lat prowadzi „na żywo” Festiwal Kultury Romów, transmitowany przez TVP2. Muzyka, którą prezentuje to wybuchowa mieszanka cygańskiego folku z dynamicznymi i tanecznymi rytmami latynoamerykańskimi. Na polskim rynku jeszcze nikt takiej muzyki nie wykonywał. Koncerty z jego udziałem, to prawdziwy pokaz niezwykłych umiejętności samego artysty, jak i członków jego zespołu.

Ciotką Dzianiego jest słynna na całym świecie Randia - wielka gwiazda dawnej „Romy”. Jest kuzynem Michaja Burano, bardziej znanego na świecie jako John Mike Arlow. Te „królewskie” koneksje podkreśla fakt, że rodzina Dzianiego należy do dynastii Baro Szero (wielka Głowa), tytułowanego także Szero Rom (Głowa Cyganów) - wielkiego sędziego, zwierzchnika „Polskiej Romy”, zwanego „Królem Cyganów”. W dzieciństwie mieszkał w kilku miastach w Polsce oraz jeździł z rodziną niemal po całej Europie. Rodzina Dzianiego to muzycy.

Spotkanie poprowadzi dziennikarz Marcin Michrowski.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.