Wiadomości

  • 1 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1125

Przeciw narkomanii - arteterapia i umiejętności społeczne

Fundacja "Pasja rozwoju" realizowała w tym roku w Tychach projekt pn. "Podróż w życie". Działaniami objęte były dzieci i młodzież, które brały udział w warsztatach m.in. arteterapii, bajkoterapii, treningu umiejętności społecznych czy metod samoregulacji. Projekt podsumowuje hip-hopowy utwór przygotowany przez uczestników.Projekt "Podróż w życie" był realizowany w 2022 roku przez Fundację "Pasja Rozwoju". Celem zadania było prowadzenie działań edukacyjnych i informacyjnych w zakresie problematyki narkotykowej.

Grupę docelową stawiły dzieci i młodzież w wieku 8-12 i 14-18 lat (24 osoby). Uczestnicy projektu trenowali umiejętności społeczne, korzystali z zajęć arteterapii, bajkoterapii, muzykoterpii i choreoterapii. Bloki warsztatowe podzielono na dwie grupy wiekowe - młodsi uczestnicy brali udział w zajęciach z wykorzystaniem sztuki Land Art, a starsi uczestniczyli w spotkaniach w nurcie muzycznym hip-hopu.

Fundacja "Pasja rozwoju" realizowała w tym roku w Tychach projekt pn. "Podróż w życie"
Fundacja "Pasja rozwoju" realizowała w tym roku w Tychach projekt pn. "Podróż w życie" · fot. UM Tychy


Podczas zajęć młodzi tyszanie uzyskiwali wiedzę na temat szkodliwości i skutków używania środków psychoaktywnych, rozwijali kompetencje spłeczne wzmacniające asertywność i kształtujące poczucie własniej wartości.

Każda z grup była prowadzona przez wykwalifikowanych trenerów, a działania prowadzone były w Artetece, Mediatece, tyskich parkach i OW Paprocany.

Projekt współfinansowany był z budżetu Miasta Tychy w ramach profilaktyki antynarkotykowej.

Pełna informacja o prowadzonych działaniach znajduje się na stronie facebookowej fundacji.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.