Reklama

Wiadomości

  • 30 grudnia 2022
  • 1 stycznia 2023
  • wyświetleń: 3619

Mecz finału Pucharu Polski odbył się bez kibiców GKS-u Tychy

Mecz finału Pucharu Polski odbył się bez kibiców GKS-u Tychy. Przyczyną takiej decyzji była rekomendacja policji oraz wniosek organizatora w związku z incydentem na trybunach, w którym uczestniczyli kibice tyskiego klubu podczas środowego meczu z GKS-em Katowice. W sprawie wypowiedział się prezes Tyskiego Sportu: "przedmiotowa decyzja została wydana z rażącym naruszeniem przepisów prawa oraz z przekroczeniem kompetencji".

Puchar Polski bez tyskich kibiców
Puchar Polski bez tyskich kibiców · fot. GKS Tychy


W piątek Tyski Sport S.A poinformował, iż o godzinie 13:43 otrzymał decyzję Prezydenta Miasta Oświęcimia, na podstawie której zmieniono warunki organizacji meczu finałowego Pucharu Polski w hokeju na lodzie w ten sposób, iż wykluczono udział w imprezie masowej kibiców drużyny przyjezdnej.

Jak relacjonowaliśmy po meczu 28 grudnia, w przerwie między drugą a trzecią tercją na trybunach doszło do przepychanek kibiców GKS-u Katowice i GKS-u Tychy z pracownikami ochrony. Ci ostatni użyli gazu pieprzowego, który drażnił oczy i gardła nie tylko kibiców i dziennikarzy zgromadzonych na trybunach, ale również zawodników. Spotkanie zostało na moment przerwane.

W związku z tym incydentem Zarząd Oświęcimskiego Sportu wydał 30 grudnia po południu następujący komunikat:

"Organizator Turnieju Finałowego Pucharu Polski w roku 2022 informuje, że w związku ze zmianą decyzji o organizacji imprezy masowej wydanej w dniu 30.12.2022 roku, mecz finałowy pomiędzy TAURON Re-Plast Unia Oświęcim oraz GKS Tychy odbędzie się bez udziału kibiców drużyny GKS Tychy.

Przyczyną takiej decyzji jest rekomendacja Policji i wniosek organizatora, a to z uwagi na incydent z udziałem kibiców GKS Tychy, jaki miał miejsce w takcie meczu półfinałowego Pucharu Polski w dniu 28 grudnia 2022 roku pomiędzy drużynami GKS Katowice oraz GKS Tychy, gdzie doszło do próby konfrontacji siłowej kibiców obu zespołów. W wyniku wywołanych zamieszek na trybunach, konieczna było niezwłoczna interwencja służb ochrony w tym użycie gazu, a nadto dokonano zniszczenia wyposażenia hali lodowej (aktualnie trwa szacowanie strat).

Z uwagi na powyższe w trosce o bezpieczeństwo uczestników imprezy masowej podjęcie opisanych wyżej decyzji było konieczne i uzasadnione".


Prezes Zarządu Oświęcimski Sport S.A.
Paweł Kram


W sprawie wypowiedział się Krzysztof Woźniak - Prezes Zarządu Tyski Sport S.A."

"W ocenie Tyski Sport S.A. przedmiotowa decyzja została wydana z rażącym naruszeniem przepisów prawa oraz z przekroczeniem kompetencji. Spółka podejmie działania mające na celu zakwestionowanie tejże decyzji.

Mając jednak na uwadze, iż do rozpoczęcia meczu finałowego pozostało już tylko pięć godzin, Klub apeluje do kibiców GKS Tychy, którzy zakupili bilety na finał, o rezygnację z wyjazdu do Oświęcimia i kibicowanie tyskim hokeistom przed telewizorami. O zwrotach środków finansowych z tytułu zakupionych biletów będziemy informować w przyszłym tygodniu"
.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.