Wiadomości

  • 30 grudnia 2022
  • wyświetleń: 401

Gdzie ubezpieczyć firmę?

Materiał partnera:

Przezorny jest zawsze ubezpieczony, jak głosi stare powiedzenie - trudno się z nim nie zgodzić. Dobre ubezpieczenie może uratować nas przed wieloma potencjalnymi problemami, zwłaszcza w sytuacji, kiedy mówimy o ubezpieczeniu firmy. Co warto o nim wiedzieć i gdzie kupić taką polisę, by odpowiadała w pełni potrzebom naszej działalności? Jaką rolę może tu odegrać broker ubezpieczeniowy? Dowiesz się z tego tekstu, więc serdecznie zapraszamy do czytania!

unsplash.com


OC działalności gospodarczej - co warto o nim wiedzieć?Na samym początku rzućmy okiem na ubezpieczenie firmy i zastanówmy się, dlaczego zdecydowanie warto o nim pomyśleć, jeśli prowadzimy działalność gospodarczą. Z definicji OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, pozwala nam się zabezpieczyć na wypadek, kiedy nasze działania przyniosą szkodę osobom trzecim. Nie musi to oczywiście wystąpić w sposób świadomy - dobrym przykładem takiej sytuacji może być przypadek, kiedy na skutek pożaru w naszym magazynie uszkodzeniom ulegnie towar naszego klienta. Nie była to jednoznacznie nasza wina, a ubezpieczenie może sprawić, że to nie my pokryjemy koszty powstałych strat.

Zdecydowanie ubezpieczenie działalności gospodarczej może się nam przydać w wielu różnych sytuacjach i ocalić płynność naszego przedsiębiorstwa, zapobiegając potencjalnym stratom finansowym. Warto również zauważyć, że są takie branże, gdzie odpowiednie OC jest wręcz standardem zawodowym - przykładem może być branża transportowa. Chociaż OC nie jest w niej wymagane prawnie, większość firm może się pochwalić zabezpieczeniem w postaci właściwej polisy. Bez niej trudno byłoby znaleźć na rynku potencjalnych kontrahentów.

Broker ubezpieczeniowy - dlaczego warto się do niego zgłosić, kiedy poszukujemy OC firmy?Ubezpieczenie działalności gospodarczej powinno być jak najbardziej dopasowane do naszych potrzeb. Dlaczego? Jeśli działamy przykładowo w branży IT, nasze wymagania i oczekiwany zakres ochrony mogą być zupełnie inne niż w przypadku podmiotów gospodarczych prowadzących działalność w obszarze transportu. Możemy spróbować samodzielnie sprawdzić różne oferty ubezpieczeń i poszukać takiej, która będzie dla nas najlepsza lub od razu skierować się do specjalisty. Dobrym wyborem w tym zakresie jest broker ubezpieczeniowy. Na czym polega jego działalność i dlaczego to właśnie do niego warto się zgłosić, kiedy poszukujemy odpowiedniego ubezpieczenia firmy?

Broker ubezpieczeniowy, w przeciwieństwie do agenta ubezpieczeń, nie ma podpisanej umowy z jedną konkretną ubezpieczalnią. W praktyce oznacza to, że reprezentuje bezpośrednio nasz interes i może znaleźć ofertę, która rzeczywiście będzie dostosowana do naszych potrzeb. Da nam to duże pole do manewru i możliwość wybierania spośród wszystkich ubezpieczeń na rynku - nie tylko tych, których zaproponowanie będzie korzystne dla agenta.

Gdzie znaleźć odpowiedniego dla nas brokera ubezpieczeń? Strona https://primebroker.pl/ może nam pomóc - możemy tam skorzystać z pomocy doświadczonych brokerów, których zadowolenie klienta jest największym priorytetem.