Wiadomości

  • 29 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1640

Tyskie trolejbusy podsumowują rok. Co się zmieniło?

TLT - Tyskie Linie Trolejbusowe podsumowują rok. Wymieniają najważniejsze wydarzenia minionych 12 miesięcy.

Trolejbus Gepard
Trolejbus Gepard · fot. TLT Tychy


Zakup 6 nowych pojazdówNa ulice Tychów wyjechały Gepardy, czyli elektrobusy ładowane dynamicznie z trolejbusowej sieci trakcyjnej. Ich najważniejsza zaleta to możliwość przejechania kilkudziesięciu kilometrów bez podłączenia do sieci. Wyposażone są w szereg udogodnień dla Pasażerów. Równocześnie z wprowadzeniem do ruchu Gepardów wycofane zostały najstarsze trolejbusy, które sprzedano do przedsiębiorstw trolejbusowych z Gdyni i węgierskiego Segedynu. Park taborowy TLT składa się obecnie z 31 pojazdów.

40 lat tyskich trolejbusów40 lat trolejbusów na drogach Tychów - 1.10.2022 · fot. Tomasz Gonsior


Rok 2022 to okrągła, czterdziesta rocznica funkcjonowania komunikacji trolejbusowej w naszym mieście. Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu zorganizowano imprezę na Placu pod Żyrafą, uruchomiono linię okolicznościową, a także zorganizowano zwiedzanie zajezdni. Częstowano tortem i rozdano pamiątkowe bilety.

Wydłużenie linii B do przystanku Sikorskiego WiaduktWydłużenie linii B do przystanku Sikorskiego Wiadukt
Wydłużenie linii B do przystanku Sikorskiego Wiadukt · fot. TLT Tychy


Jedna z najważniejszych linii trolejbusowych doczekała się wydłużenia trasy. Zmiana ta była długo wyczekiwana przez Mieszkańców dzielnicy Paprocany oraz Osiedli Z i Z1. Informację o przedłużeniu linii B przekazał podczas obchodów 40-lecia tyskich trolejbusów Zastępca Prezydenta, Pan Maciej Gramatyka. Lepszego prezentu na jubileuszowy rok nie mogliśmy sobie wymarzyć!

Modernizacja sieci trakcyjnejsieć trakcyjna, trakcja, trolejbus
Modernizacja sieci trakcyjnej · fot. TLT Tychy


Niezawodna infrastruktura przyczynia się m.in. do większego komfortu jazdy dla naszych Pasażerów. Dlatego też w roku 2022 przeprowadzone zostały modernizacje sieci na ul. Armii Krajowej (osiedla O i T), ul. Towarowej (w rejonie Zajezdni) oraz ul. Wyszyńskiego (w rejonie Szpitala Wojewódzkiego). Zastosowano nowoczesny osprzęt, który zapewnia trolejbusom bezpieczny i płynny przejazd.

Nowe stacje prostownikoweNowe stacje prostownikowe
Nowe stacje prostownikowe · fot. TLT Tychy


Stabilne zasilanie to podstawa dla jeżdżących na prąd trolejbusów. Podstacje zasilające zostały zmodernizowane do nowoczesnego standardu, wszystkie urządzenia zostały wymienione na nowe, a całość sterowana jest zdalnie z poziomu dyspozytorni TLT. Jednym z elementów projektu była również wymiana izolatorów sekcyjnych na diodowe oraz montaż zdalnie sterowanych odłączników na sieci trakcyjnej, które umożliwiają lepsze zarządzanie sekcjami zasilania.

ar / tychy.info

źródło: Tyskie Linie Trolejbusowe

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.