Wiadomości

  • 27 grudnia 2022
  • 30 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1653

Karolina Naja wśród najlepszych kajakarzy na świecie

Międzynarodowa Federacja Kajakowa ICF Planet Canoe opublikowała ranking najlepszych kajakarzy i kanadyjkarzy w sezonie 2022 w cyklu Pucharu Świata! Bezkonkurencyjna okazała się kajakarska czwórka z tyszanką Karoliną Nają w składzie!

Karolina Naja ze złotem Mistrzostw Europy w sprincie kajakowym!
Karolina Naja ze złotem Mistrzostw Europy w sprincie kajakowym! · fot. Polski Związek Kajakowy


Do rankingu liczyły się zawody o Puchar Świata rozegrane w maju w Czechach i w Polsce oraz sierpniowe Mistrzostwa Świata w Kanadzie. Polscy kadrowicze zajęli aż 9 miejsc w pierwszej trójce w końcowych klasyfikacjach a w 4 konkurencjach okazali się najlepsi. Wśród nich jest tyska olimpijka Karolina Naja!

Pierwsze miejsce w C4 na 500 m zajęła czwórka w składzie Aleksander Kitewski Canoe, Arsen Śliwiński, Alex Koliadych i Łukasz Witkowski, która na mistrzostwach świata wystąpiła w trochę innym składzie, zastępując dwóch ostatnich kanadyjkarzami Wiktor Głazunow i Norman Zezula fanpage .

Pierwsze miejsce w K2 na 200 m zajęła również polska osada, startująca w składzie Kasia Kołodziejczyk i Dominika Putto w zawodach Pucharu świata oraz Katarzyna Kołodziejczyk i Marta Walczykiewicz na mistrzostwach świata.

Bezkonkurencyjna w sezonie 2022 okazała się nasza czwórka kajakowa na 500 m zwyciężając obydwa zawody w Pucharze świata i zdobywając mistrzostwo świata. Bezapelacyjnie pierwsze miejsce w K4 na 500 m zajęły Adrianna Kąkol, Karolina Naja, Anna Puławska i Dominika Putto.

Najlepszą parą mieszaną w sezonie 2022 na kanadyjkach okazała się również polska para Aleksander Kitewski Canoe i Sylwia Szczerbińska co prawda nie wygrała żadnych zawodów zaliczanych do końcowej punktacji, ale suma punktów z wszystkich zmagań pozwoliła zająć im pierwsze miejsce w klasyfikacji najlepszej kanadyjkowej pary mieszanej na 500 m.

Wielki sukces osiągnęła również Katarzyna Szperkiewicz - Kajakarstwo klasyczne sprint zajmując drugie miejsce w końcowej klasyfikacji w C1 na 500 m.

A także nasza dwójka również zajmując drugie miejsce w C2 na 500 m. Sylwia Szczerbińska i Julia Walczak.

Drugie miejsce w końcowej klasyfikacji sezonu PŚ zajęła też nasza czwórka C4 na 500 m, startująca w składzie: Aleksandra Jacewicz, Sylwia Szczerbińska, Katarzyna Szperkiewicz i Julia Walczak.

Na trzecim stopniu podium w końcowych klasyfikacjach PŚ stanęli jeszcze Wiktor Głazunow w konkurencji C1 na 1000 m. A także w C2 na 1000 m Dominik Nowacki i Łukasz Witkowski.

Link do klasyfikacji końcowej znajdziecie tutaj:

https://www.canoeicf.com/disc.../canoe-sprint/world-rankings

ar / tychy.info

źródło: Polski Związek Kajakowy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.