tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 9 kwietnia 2017
  • 11 kwietnia 2017

Stacje napraw rowerów ponownie stanęły w Tychach - także trzy nowe

Po zimowej przerwie mieszkańcy znów mogą skorzystać z ośmiu bezpłatnych, samoobsługowych stacji naprawy rowerów, które w ubiegłym roku po raz pierwszy oddano do dyspozycji tyszanom. Pomysł się spodobał i w tym roku uruchomiono trzy dodatkowe stacje, których koszt wyniósł 22 tysiące złotych.

Stacje napraw rowerów w Tychach - 04.2017 · fot. UM Tychy, www.facebook.com/MichalKasperczykRadnyMiastaTychy


Jedna z nowych stacji napraw znajduje się na skrzyżowaniu ul. Jaśkowickiej z al. Bielską (w rejonie skateparku), a kolejna przy ul. Stoczniowców 70 - nieopodal siłowni plenerowej.

- O te dwie lokalizacje wnioskowali sami mieszkańcy, zadanie to zostało zrealizowane z budżetu obywatelskiego. Trzecią stację zamontowano na terenie wybudowanego w ubiegłym roku Pumptracku w Parku Suble. Wszystkie stanowiska są ogólnodostępne, samoobsługowe i bezpłatne - mówi Miłosz Stec, zastępca prezydenta ds. infrastruktury.

Stacje napraw rowerów w Tychach - 04.2017
Stacje napraw rowerów w Tychach - 04.2017 · fot. UM Tychy, www.facebook.com/MichalKasperczykRadnyMiastaTychy


Każda stacja wyposażona jest w wysokiej jakości narzędzia, które umożliwią podstawowy serwis. - Na miejscu możemy skorzystać m.in. z klucza nastawnego i klucza płaskiego, śrubokręta z różnymi końcówkami, łyżki do opon oraz pompki powietrza z adapterem na wszystkie zawory rowerowe. Narzędzia są trwale przymocowane do stacji i chronione przed deszczem. Oprócz tego, aby serwis był łatwiejszy, rower można zawiesić na specjalnych wspornikach i dokonać nawet poważniejszych napraw - mówi Michał Kasperczyk, radny i członek Stowarzyszenia Sportowego NOL-TYCHY.

Stacje są przeznaczone głównie dla rowerzystów. Przydatne mogą się jednak okazać także dla rodziców, którzy wożą swoje dzieci w wózkach oraz dla niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dodatkowo w dwóch nowych stacjach (przy skateparku i przy ul. Stoczniowców 70) będzie można też naprawić deskorolki.

Stacje napraw rowerów w Tychach - 04.2017
Stacje napraw rowerów w Tychach - 04.2017 · fot. UM Tychy, www.facebook.com/MichalKasperczykRadnyMiastaTychy


Pozostałe samoobsługowe stacje naprawy rowerów znajdują się na parkingach wielopoziomowych przy ul. Dąbrowskiego i na osiedlu A, dwie na Paprocanach oraz po jednej przy ul. Sikorskiego (niedaleko budowanego parku wodnego), Edukacji, Piłsudskiego, Katowickiej.

1 maja w Tychach ruszy także miejska wypożyczalnia rowerów. W czerech lokalizacjach: przy dworcu PKP, Lodowisku, Paprocanach, na placu Baczyńskiego będzie czekało na chętnych po 10 rowerów.

Wypożyczalnia rowerów w Paprocanach
Wypożyczalnia rowerów w Paprocanach · fot. UM Tychy

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.