Wiadomości

  • 25 grudnia 2022
  • 26 grudnia 2022
  • wyświetleń: 4167

Nie wyrzucaj jedzenia! Jadłodzielnia i Lodówka Pełna Dobra

W okresie świątecznym, kiedy w wielu domach jest nadmiar jedzenia, przypominamy o istnieniu tyskiej Jadłodzielni oraz Lodówki Pełnej Dobra.

Lodówka Pełna Dobra
Lodówka Pełna Dobra · fot. Rada Miasta Tychy


Foodsharing - to ogólnoświatowa idea dzielenia się jedzeniem. W Tychach lodówka stoi w Pasażu Andromeda na placu Baczyńskiego. Standardowe godziny otwarcia Pasażu to 9.00 - 17.00, jednakże Ochrona jest na miejscu 24h/dobę, również w dni świąteczne.

foodsharing, jadłodzielnia
Jadłodzielnia w Pasażu Kultury Andromeda · fot. Foodsharing Tychy


Jeśli chcecie dostarczyć produkty, których Wam zbywa, pamiętajcie, aby dokładnie opisać je datą przydatności lub datą przygotowania posiłku/dania, aby nie było wątpliwości co do ich bezpieczeństwa.

Przypominamy też, że na początku grudnia w Tychach pojawiła się także "Lodówka pełna dobra", która stanęła przy restauracji Kameleon (ul. Uczniowska). O inicjatywie piszemy w artykule W Tychach pojawiła się Lodówka Pełna Dobra!

W Tychach przy ul. Uczniowskiej pojawiła się Lodówka Pełna Dobra - 05.12.2022
W Tychach przy ul. Uczniowskiej pojawiła się Lodówka Pełna Dobra - 05.12.2022 · fot. Rada Miasta Tychy


Jest to inicjatywa tyskich radnych i społeczników, którzy zachęcają do korzystania z niej zarówno potrzebujących, jak i przede wszystkim tych, którzy mają możliwość i ochotę, by jedzeniem podzielić się z innymi. W tym przypadku obowiązuje jedna, podstawowa zasada - powinny być to produkty, które sami moglibyśmy i chcielibyśmy zjeść - bez oznak zepsucia, nadgnicia, pleśni czy nietypowego zapachu. Pamiętajmy też, żeby zostawić naklejkę z datą włożenia potrawy do lodówki.

Podzielmy się jedzeniem w święta i po świętach!

ar / tychy.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.