Wiadomości

  • 22 grudnia 2022
  • 23 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1239

178 km/h niesprawnym autem po krajowej jedynce

Niesprawnym technicznie hyundaiem 178 km/h tam, gdzie można jechać maksymalnie 100, podczas gdy występowały opady śniegu i marznącego deszczu, a nawierzchnia była mokra i śliska... Zatrzymany do kontroli 21-letni mieszkaniec Tychów złamał nie tylko przepisy prawa, ale także zasady zdrowego rozsądku.

policja, ilustracja
178 km/h niesprawnym autem po krajowej jedynce · fot. KPP Pszczyna


Prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na naszych drogach. Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym. Jednak w dalszym ciągu niestety nie brakuje kierowców, którzy drogi publiczne traktują jak tor wyścigowy.

W środę 21 grudnia po godzinie 20.00 policjanci pszczyńskiej drogówki zatrzymali kierowcę hyundaia coupe, który pędził krajową jedynką blisko 180 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h. Przy panujących bardzo zmiennych warunkach pogodowych zachowanie kierowcy było skrajnie nieodpowiedzialne. Ponadto przeprowadzone przez mundurowych sprawdzenie stanu technicznego pojazdu wykazało niesprawności oświetlenia zewnętrznego pojazdu.

W związku z popełnionymi wykroczeniami i obowiązującymi przepisami stróże prawa nałożyli na kierującego mandaty w łącznej wysokości 5,5 tys. złotych oraz 15 punktów karnych.

ar / tychy.info

źródło: KPP Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.