Wiadomości

  • 21 grudnia 2022
  • wyświetleń: 454

Coach kariery w Tychach - w czym może Ci pomóc?

Materiał partnera:

Niski poziom bezrobocia to dobra informacja dla osób szukających nowej pracy. Obecnie panują znakomite warunki do tego, aby znaleźć dla siebie atrakcyjne, dobrze płatne zajęcie, które w dodatku będzie nam dawać satysfakcję zawodową. Trzeba tylko zrobić ten odważny krok, z czym wiele osób ma problem. Masz podobnie? Obawiasz się zmian i nie wiesz, co na to poradzić? Skorzystaj z pomocy coacha kariery w Tychach - to może być prawdziwy przełom w Twoim zawodowym życiu. Szczegóły znajdziesz w naszym artykule.

coach kariery tychy


Kim jest coach kariery?Coach kariery to osoba, która ma kwalifikacje do pracy z klientem nad poprawieniem jego sytuacji zawodowej - to tak w dużym skrócie. Podstawowym narzędziem coachingu zawodowego jest szczera rozmowa, podczas której klient wyraża swoje wątpliwości, przyznaje, że nie odczuwa żadnej satysfakcji z wykonywanej pracy, a chce to zmienić, ponieważ kariera ma dla niego bardzo duże znaczenie.

W toku rozmowy coach może dostrzec u klienta symptomy wypalenia zawodowego, nadmiernego stresu, skrajnego zmęczenia pracą oraz niepoprawnej motywacji, którą najczęściej są po prostu pieniądze. Celem coacha kariery jest doprowadzenie do sytuacji, w której klient sam dojdzie do konstruktywnych wniosków umożliwiających mu zmianę swojej sytuacji zawodowej - co nie jest wcale równoznaczne ze zmianą miejsca zatrudnienia.

Coaching kariery to bardzo popularna forma pracy nad sobą, która ma doprowadzić do tego, co ma olbrzymie znaczenie dla większości z nas: odczuwania satysfakcji zawodowej. Opiera się ona o świadomość, że to, czym zajmujemy się na co dzień, ma prawdziwy sens.

To warto wiedziećCoaching zawodowy jest skierowany nie tylko do osób już pracujących, ale też do studentów wybierających ścieżkę kariery czy np. młodych mam powracających na rynek pracy.

Kiedy warto się zgłosić do coacha kariery?Z pomocy coacha zawodowego korzystają osoby mające wątpliwości, czy to, czym się zajmują, rzeczywiście ma sens i wpisuje się w ich cechy charakteru, kwalifikacje, umiejętności czy po prostu naturalne predyspozycje.

Jeśli coraz częściej miewasz myśli, że Twoja praca nie ma większego sensu, chodzisz do niej tylko dla pieniędzy, a w głębi ducha chcesz robić coś zupełnie innego, to porozmawiaj z coachem kariery. To może być ten długo oczekiwany przełom.

Jakich efektów możesz się spodziewać?Coaching kariery to propozycja skierowana do osób, które oczekują zmiany w swoim życiu zawodowym, ale nie wiedzą, od czego zacząć lub po prostu nie mają odwagi do zrobienia tego pierwszego kroku.

Regularne sesje coachingowe mogą przynieść wymierne korzyści, takie jak:

  • zwiększenie wiary we własne umiejętności i kwalifikacje,
  • ośmielenie się do zmiany miejsca zatrudnienia,
  • wypracowanie asertywnej postawy w relacjach z przełożonymi i współpracownikami,
  • podjęcie próby zawalczenia o awans,
  • zmotywowanie się do założenia własnej działalności gospodarczej,
  • zredukowanie stresu towarzyszącego codziennej pracy,
  • poprawienie swoich relacji ze współpracownikami,
  • umocnienie pozycji w dotychczasowej pracy poprzez odważne zaprezentowanie swoich umiejętności, wyjście z cienia.


Którego coacha kariery w Tychach wybrać?Rozmowa z profesjonalnym coachem kariery może być znakomitą formą inwestycji w siebie, dlatego nie zostawiaj niczego przypadkowi. Przede wszystkim zacznij od znalezienia takiego coacha, który ma duże doświadczenie w pracy z klientem i posiada do tego odpowiednie kwalifikacje.

Z coachingu kariery w Tychach możesz skorzystać w ramach projektu Rozmowy z AHA. Pierwsza konsultacja online jest całkowicie bezpłatna i trwa 20-60 minut. W tym czasie poznasz swojego być może przyszłego coacha, uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania i przekonasz się, czy chcesz kontynuować tę relację.

Więcej o coachingu kariery, jako coraz popularniejszej metodzie pracy nad sobą, możesz przeczytać w artykułach na stronie https://rozmowy-z-aha.com/blog/.