Wiadomości

  • 21 grudnia 2022
  • 23 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1227

Pijany wjechał w zaspę, zatrzymał go policjant po służbie

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego, który wjechał w zaspę.

alkomat, pijany
Pijany wjechał w zaspę, zatrzymał go policjant po służbie · fot. policja.pl


Policjantem jest się nie tylko w godzinach służby, ale również poza nimi. Dowiódł tego policjant na co dzień służący w Oddziałach Prewencji Policji w Katowicach. Podczas przejazdu ulicą Sikorskiego w Tychach zauważył, że kierujący Mitshubishi wpadł w poślizg i wjechał w zaspę. Policjant natychmiast ruszył, by pomóc kierowcy, jednak szybko się zorientował, co przyczyniło się do zdarzenia.

Funkcjonariusz wyczuł silną woń alkoholu od mężczyzny za kierownicą, w związku z czym zatrzymał go i powiadomił tyskich mundurowych. Po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że 47-letni kierujący ma ponad 1,5 promila w organizmie.

Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Oprócz utraty prawa jazdy i wysokiej grzywny grożą mu 2 lata więzienia.

Tyska policja przypomina, że w dalszym ciągu trwa kampania społeczna "Nie reagujesz - akceptujesz!". Dzięki Państwa współpracy wiele razy zatrzymano już sprawców m.in. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili samochód.

- W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście - mówią mundurowi.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.