Wiadomości

  • 21 grudnia 2022
  • 24 grudnia 2022
  • wyświetleń: 642

Białych świąt nie będzie. IMGW ostrzega przed roztopami

Za nami:

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało ostrzeżenie przed roztopami. Synoptycy przewidują wzrost temperatury powietrza powodujący odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej. Powieje także silniejszy wiatr.

Roztopy
Białych świąt nie będzie. IMGW ostrzega przed roztopami · fot. Pigabay


- Prognozuje się wzrost temperatury powietrza powodujący odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 1°C do 4°C. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Suma opadów deszczu ( powodujących szybsze topnienie śniegu) od 1 mm do 5 mm na dobę. Wiatr o średniej prędkości od 10 km/h do 25 km/h, w porywach do 55 km/h, z południowego zachodu - informuje Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 12.00 w czwartek, 22 grudnia do godziny 12.00 w sobotę, 24 grudnia na terenie całego województwa śląskiego za wyjątkiem powiatów cieszyńskiego, wodzisławskiego, żywieckiego i miasta Jastrzębia-Zdrój.

mp / tychy.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.