Wiadomości

  • 20 grudnia 2022
  • wyświetleń: 378

Zimowe kurtki niemowlęce. Przygotuj się na chłodniejsze miesiące

Materiał partnera:

Jak mówią klasycy — jest zima musi być zimno. Ujemne temperatury oraz intensywne opadu śniegu to nic zaskakującego w naszej strefie klimatycznej. Mimo to, co roku przejście z ciepłego okresu do czasu, gdy trzeba ubierać na siebie wiele warstw, nie jest niczym przyjemnym. Najdotkliwiej odczuwają ten czas rodzice małych dzieci. Moment, gdy trzeba zakładać maluchom czapkę, szalik, rękawiczki i zapinać ciepłą kurtkę zdecydowanie wydłuża czas potrzebny na to, aby wyjść z domu. Zmiana pór roku wiąże się często z koniecznością zmiany garderoby. W co ubrać malucha, aby nie zmarzł, a ulubione zimowe aktywności nie skończyły się chorobą lub przeziębieniem?

obraz 1


Kurtki zimowe, czy kombinezony? W co ubrać malucha?Organizm maluszka, szczególnie tego, który spędza jeszcze większość czasu w wózku błyskawicznie się wychładza. Dlatego trzeba chronić go przed zimnem ubierając stosowanie do pogody. Kurtka zimowa powinna być uszyta z nieprzemakalnych materiałów. Wtedy niezależnie od tego, czy będzie padał deszcz lub śnieg, dziecko z pewnością nie zmoknie. Warstwa otuliny lub naturalnego pierza zapewnia komfort termiczny. Dobrze skonstruowana zimowa kurtka chroni przed zimnem, ale jednocześnie nie pozwala się spocić.

obraz 2


Ważne, aby zimowe kurtki niemowlęce miały wbudowany kaptur. Dzięki niemu można będzie dodatkowo ochronić główkę. Do codziennych spacerów na śniegu dobrze sprawdzi się też całościowy kombinezon. Nie trzeba wtedy zakładać dwóch oddzielnych części garderoby. Jedynym mankamentem tego stroju może być problem z jego zakładaniem, gdy maluch jest szczególnie ruchliwy.

obraz 3


Jaki strój wybrać na cieplejsze dni?W ostatnich latach częściej niż ze srogim mrozem mamy do czynienia z dodatnią temperaturą podczas zimowych miesięcy. W bardziej pogodne dni może okazać się, że jest za ciepło, aby ubrać grubą kurtkę zimową. W takich sytuacjach warto sięgnąć po lżejsze okrycie. Kurtki przejściowe niemowlęce są bardzo uniwersalne. Można ubrać w nie dziecko wiosenne dni, jesienią, a czasem nawet zimą. Tego typu kurteczki mają za zadanie chronić malucha przed wiatrem i zmienną temperatur podczas zabaw na świeżym powietrzu.

obraz 4


Część modeli ma odpinaną warstwę wewnątrz ubrania. Dodatek ten sprawia, że taka kurtka staje się jeszcze bardziej uniwersalna. Dobrymi materiałami na podszewkę są między innymi wełna, bawełna oraz wiskoza. Dodatkowym argumentem przemawiającym za zakupem danej kurtki , są z pewnością ściągacze na rękawach, które są świetnym rozwiązaniem dla dzieci w każdym wieku.