Wiadomości

  • 20 grudnia 2022
  • wyświetleń: 2141

„Tęczowy Kalendarz”. Rekord liczby uczestników

W Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Tychach w piątek 16 grudnia odbyło się podsumowanie jubileuszowej, XX edycji konkursu plastycznego „Tęczowy Kalendarz”. W tym roku po raz kolejny padł rekord pod względem ilości nadesłanych prac oraz biorących udział w konkursie placówek.

Tęczowy Kalendarz - 12.2022 · fot. Piotr Podsiadły / UM Tychy


Zwycięskie i wyróżnione prace, jury wybrało spośród 3376 prac z 549 placówek z Polski, Serbii, Ukrainy, Bułgarii, Słowacji, Chin (Hong Kong), Francji, Finlandii, Holandii i Łotwy. Interpretacje plastyczne pór roku artystów z tak wielu stron świata ilustrują rozmaitość zwyczajów, odmienność etniczną i tradycje charakterystyczne dla danych krajów. Prace są różnorodne technicznie i stylistycznie, co jest jednym z największych atutów tego projektu.

Jury przyznało 13 nagród specjalnych autorom prac, które trafią na „Tęczowy Kalendarz 2023”. Ponadto wręczono dodatkowych 15 nagród i 128 wyróżnień prac zakwalifikowanych na wystawę. Od dziś prace można oglądać w MDK nr 2 przy ulicy Elfów 56.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.