Reklama

Wiadomości

  • 20 grudnia 2022
  • 21 grudnia 2022
  • wyświetleń: 3445

[ZDJĘCIA] Zatrzymanie pijanego kierowcy. Miał prawie 2 promile

W poniedziałek, 19 grudnia około godziny 18:25 dyżurny tyskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie od jednego z kierowców, że ul. Katowicką w stronę komendy policji porusza się kierujący Oplem mężczyzna, którego styl jazdy może wskazywać na stan nietrzeźwości.

Zatrzymanie pijanego kierowcy. Miał prawie 2 promile - 19.12.2022 · fot. 112tychy.pl


Do działań zadysponowane zostały patrole prewencji oraz ruchu drogowego. Zgłaszający przez cały czas informował dyżurnego o miejscu gdzie podejrzany się znajduje. Skierowani do działań funkcjonariusze zauważyli wskazany pojazd w rejonie skrzyżowania al. Bielskiej z ul. Cienistą. Pojazd został tam zablokowany. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie alkomatem, który wykazał 0,85mg/l w wydychanym powietrzu, co daje prawie 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, ze mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany i przetransportowany do tyskiej komendy policji celem wykonania dalszych czynności. Utrudnienia w miejscu zatrzymania trwały około godziny.

Słowa uznania służby kierują do osoby zgłaszającej, która nie pozostała obojętna na niebezpieczne zachowanie nieodpowiedzialnego kierowcy.

ar / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.