Wiadomości

  • 23 grudnia 2022
  • 29 grudnia 2022
  • wyświetleń: 2641

Czteroletni tyszanin potrzebuje pilnej pomocy

Czteroletni Staś Ząbroń bardzo potrzebuje pomocy. Chłopczyk mieszka w Tychach. Ma już za sobą wiele poważnych zabiegów, związanych z wyłonieniem gastrostomii oraz tracheostomii oraz zabiegiem zamknięcia rozszczepu podniebienia. Pilny jest zakup procesora dźwięku na przewodnictwo kostne. Pomoże to Stasiowi usłyszeć dźwięki bez implantowania czaszki. Pomożecie?

Staś Ząbroń
Staś Ząbroń · fot. archiwum rodzinne


Nic tak nie trapi rodziców, jak zdrowie swojego dziecka. Nadzieje, przeczucia, trwogi. I modlitwy o łaskę zdrowia. Malec urodził się z cofniętą, niewykształconą żuchwą i małżowinami usznymi, zarośniętymi przewodami słuchowymi. Do tego ma nieprawidłową budowę ucha środkowego, a w konsekwencji - poważny obustronny niedosłuch. Zespół wad rozwojowych twarzoczaszki u Stasia związany jest ze stwierdzonym u niego zespołem Treachera-Collinsa.

Do dalszego rozwoju Stasia jest także intensywna i wielopoziomowa rehabilitacja, w której skład wchodzi także terapia neurologopedyczna oraz terapia integracji sensorycznej.

W życiu Ząbroniów nic już nie jest tak pilne i ważne, jak pomoc dziecku. Ale gdy ich na nią nie stać zaczyna się lament i rozpacz. Pilny jest bowiem zakup procesora dźwięku na przewodnictwo kostne. Pomoże to Stasiowi usłyszeć dźwięki bez konieczności implantowania czaszki.

Rodzice Stasia i zarząd Fundacji Zbieramy Razem proszą darczyńców o pomoc w zakupie aparatów słuchowych, środków medycznych niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu oraz dodatkowej rehabilitacji. Rodzina ma nadzieję, że uda się zebrać potrzebne pieniądze, a Staś będzie miał szansę na lepsze jutro.

Wpłat można dokonywać na subkonto z dopiskiem „Pomoc dla Stanisława Ząbronia”. Do wpłat krajowych: ING BANK 76 1050 1764 1000 0090 3087 9689, do zagranicznych Swift: INGBPLPW PL 54 1050 1764 1000 0090 3087 9697.

Loading...

ar / tychy.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.