tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 23 grudnia 2022
  • 29 grudnia 2022

Czteroletni tyszanin potrzebuje pilnej pomocy

Czteroletni Staś Ząbroń bardzo potrzebuje pomocy. Chłopczyk mieszka w Tychach. Ma już za sobą wiele poważnych zabiegów, związanych z wyłonieniem gastrostomii oraz tracheostomii oraz zabiegiem zamknięcia rozszczepu podniebienia. Pilny jest zakup procesora dźwięku na przewodnictwo kostne. Pomoże to Stasiowi usłyszeć dźwięki bez implantowania czaszki. Pomożecie?

Reklama

Staś Ząbroń
Staś Ząbroń · fot. archiwum rodzinne


Nic tak nie trapi rodziców, jak zdrowie swojego dziecka. Nadzieje, przeczucia, trwogi. I modlitwy o łaskę zdrowia. Malec urodził się z cofniętą, niewykształconą żuchwą i małżowinami usznymi, zarośniętymi przewodami słuchowymi. Do tego ma nieprawidłową budowę ucha środkowego, a w konsekwencji - poważny obustronny niedosłuch. Zespół wad rozwojowych twarzoczaszki u Stasia związany jest ze stwierdzonym u niego zespołem Treachera-Collinsa.

Do dalszego rozwoju Stasia jest także intensywna i wielopoziomowa rehabilitacja, w której skład wchodzi także terapia neurologopedyczna oraz terapia integracji sensorycznej.

W życiu Ząbroniów nic już nie jest tak pilne i ważne, jak pomoc dziecku. Ale gdy ich na nią nie stać zaczyna się lament i rozpacz. Pilny jest bowiem zakup procesora dźwięku na przewodnictwo kostne. Pomoże to Stasiowi usłyszeć dźwięki bez konieczności implantowania czaszki.

Rodzice Stasia i zarząd Fundacji Zbieramy Razem proszą darczyńców o pomoc w zakupie aparatów słuchowych, środków medycznych niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu oraz dodatkowej rehabilitacji. Rodzina ma nadzieję, że uda się zebrać potrzebne pieniądze, a Staś będzie miał szansę na lepsze jutro.

Wpłat można dokonywać na subkonto z dopiskiem „Pomoc dla Stanisława Ząbronia”. Do wpłat krajowych: ING BANK 76 1050 1764 1000 0090 3087 9689, do zagranicznych Swift: INGBPLPW PL 54 1050 1764 1000 0090 3087 9697.

Loading...

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.