Wiadomości

  • 16 grudnia 2022
  • 23 grudnia 2022
  • wyświetleń: 3230

Zakończono budowę połączenia ul. Goździków z ul. Oświęcimską

Od 19 grudnia można korzystać z nowego połączenia drogowego ul. Goździków z ul. Oświęcimską. Wzdłuż drogi nasadzono ponad 1300 sztuk drzew i krzewów. Wykonane zadanie ma usprawnić ruch w w północno-wschodniej części miasta, przede wszystkim w dzielnicach Wygorzele i Jaroszowice.

Nowe połączenie ul. Goździków z ul. Oświęcimską
Nowe połączenie ul. Goździków z ul. Oświęcimską · fot. UM Tychy


Realizacja inwestycji wartej blisko 9,5 miliona trwała półtorej roku. Oprócz całkowicie nowej jezdni, chodników, ścieżki rowerowej oraz ciągu pieszo-rowerowego, wybudowano oświetlenie uliczne, kanał technologiczny i kanalizację deszczową.

Ponadto wybudowano 4 perony przystankowe wraz z wiatami, by w przyszłości skomunikować okolicznych mieszkańców z resztą miasta. Na nazwy przystanków oraz obsługę komunikacji miejskiej będzie trzeba niestety jeszcze poczekać. Jezdnię wykonano z nawierzchni bitumicznej po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

Budowę połączenia ul. Goździków z ul. Oświęcimską zakończono
Budowę połączenia ul. Goździków z ul. Oświęcimską zakończono · fot. MZUiM Tychy


Na blisko kilometrowym odcinku drogi łączącej ul. Goździków z ul. Oświęcimską wybudowano skrzyżowanie typu rondo, które obsadzono wieloletnimi krzewami i bylinami. Wykonano obustronny chodnik z kostki brukowej betonowej oraz ścieżkę rowerową z nawierzchni bitumicznej.

Nasadzono ponad 1300 szt. drzew i krzewów, które wraz z nadejściem wiosny zazielenią okolice nowo wybudowanej drogi. Wykonane zadanie jest kolejną inwestycją, która usprawni ruch w naszym mieście.

Koszt tej inwestycji to prawie 9 500 000 zł Wykonawcą zadania jest firma DROGOPOL Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach.

goździków

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy, MZUiM Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.