Wiadomości

  • 18 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1017

[ZDJĘCIA] Betlejemskie Światełko Pokoju dotarło do Tychów!

Czwartkowa, ostatnia już w tym roku sesja Rady Miasta Tychy miała świąteczny charakter. Rozpoczęła się od wizyty tyskich harcerzy, którzy przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju.

Betlejemskie światełko pokoju dotarło do Tychów - 15.12.2022 · fot. UM Tychy


Przekazywanie Betlejemskiego Światła Pokoju władzom miasta Tychy podczas przedświątecznej sesji RM Tychy to już tradycja. Druhowie wręczyli płomień Maciejowi Gramatyce - zastępcy prezydenta miasta oraz Barbarze Koniecznej, przewodniczącej Rady Miejskiej.

- Betlejemskie Światło Pokoju jest co roku odpalane od wiecznego ognia płonącego w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Odpalana jest tylko jedna malutka świeczka, ale jej płomień roznoszą skauci po całym świecie. Podczas podróży ogień nie gaśnie i niesie dobrą nowinę. I tą radosną i dobrą nowiną my, harcerze z Tychów chcemy się z Państwem podzielić - mówiła obecna na sesji druhna.

Przed rozpoczęciem obrad nie zabrakło również muzycznego, świątecznego akcentu. Uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Tychach zaprezentowali krótki, świąteczny program wokalno-instrumentalny.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.