Wiadomości

  • 25 grudnia 2022
  • 26 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1482

Płyta z aranżacjami kolęd nastoletniej tyskiej kompozytorki!

Idealny czas na rozsmakowanie się (a raczej - zasłuchanie?) w kolędach jest właśnie teraz! W połowie grudnia światło dzienne ujrzały aranżacje kolęd, stworzone przez młodą tyszankę Hanię Derej. Utwory zostały zebrane na płycie, która jest dostępna w internecie.

hania derej


Płyta "Hania Derej kolędowo" powstała dzięki Tyskiemu Bankowi Kultury, projektu Miejskiego Centrum Kultury, a w ramach promocji tego wydawnictwa będziemy mogli posłuchać fantastycznych muzyków - przyjaciół tyszanki, z którymi stworzyła te nietypowe wersje dobrze znanych kolęd.

- Przygotowane aranżacje przedstawiają kolędy w nowych, czasem nieoczywistych brzmieniach, które jednak utrzymane są w ciepłym klimacie świąt - pisze Hania Derej.

Można przesłuchać ich w streamingach, [url= pełny wybór znajdziecie pod tym linkiem.

W sobotę 17 grudnia na Placu Baczyńskiego mogliśmy posłuchać tych aranżacji w wersji koncertowej, w atmosferze jarmarku świątecznego.

Hania Derej - 17-letnia kompozytorka, pianistka i dyrygentka z Tychów jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Feliksa Rybickiego w Tychach i uczennicą III klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Bielsku Białej, w klasie fortepianu jazzowego i klasycznego.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.