Wiadomości

  • 15 grudnia 2022
  • 16 grudnia 2022
  • wyświetleń: 674

Alert IMGW: wystąpią opady marznące i intensywne opady śniegu

Za nami:

Dwa ostrzeżenia meteorologiczne wydało dla naszego regionu Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie. Jak przewidują synoptycy w ciągu najbliższych godzin wystąpią opady marznące oraz intensywne opady śniegu.

zima, oblodzenie, gołoledź, mróz
Alert IMGW: wystąpią opady marznące i intensywne opady śniegu · fot. pless.pl


Pierwsze z ostrzeżeń dotyczy opadów marznących. Jak czytamy w komunikacie IMGW, "prognozowane są opady, okresami o natężeniu umiarkowanym, marznącego deszczu oraz mżawki powodujące gołoledź". Ostrzeżenie posiada drugi stopień (w trzystopniowej skali), a prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%.

Ten alert obowiązuje od godziny 21.00 w czwartek, 15 grudnia do godziny 20.00 w piątek, 16 grudnia między innymi na terenie miast Bielsko-Biała oraz Tychy, a także powiatów bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego i żywieckiego.

Drugie z ostrzeżeń dotyczy intensywnych opadów śniegu. - Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm - informuje IMGW-PIB. Prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska szacuje się na 85%.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia (w trzystopniowej skali) przed intensywnymi opadami śniegu obowiązuje w piątek, 16 grudnia w godzinach od 3.00 do 15.00, również m.in. na terenie miast Bielsko-Biała oraz Tychy, a także powiatów bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego i żywieckiego.

mp / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.