Reklama

Wiadomości

  • 14 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1866

Seniorka straciła 30 tys. zł. Tyska policja ostrzega

Oszust, który skontaktował się telefonicznie z 81-letnią seniorką podawał się za lekarza. Twierdził, że syn i synowa kobiety znajdują się w szpitalu i potrzebne są pieniądze na drogi zabieg, by ich uratować. W ten sposób przekonał seniorkę żeby oddała oszczędności.

oszust
Seniorka straciła 30 tys. zł. Tyska policja ostrzega · fot. KPP Pszczyna


Policjanci przyjęli zawiadomienie dotyczące oszusta podającego się za lekarza. Mężczyzna zadzwonił do 81-letniej kobiety twierdząc, że jej syn oraz synowa znajdują się w szpitalu i konieczna jest droga operacja. Seniorka nie zorientowała się, że rozmawia z oszustem i postępowała zgodnie z jego wskazówkami. Przygotowała swoje oszczędności i przekazała je obcej kobiecie, która przyszła do jej mieszkania. Łącznie seniorka straciła około 30 tysięcy złotych.

Tyska policja apeluje do starszych osób o ostrożność, czujność oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób, którzy dzwonią w sprawie przekazania pieniędzy!

Funkcjonariusze proszą o dokładnie sprawdzenie wiarygodności dzwoniącej osoby. Należy upewnić się, czy osoba, która podaje się za administratora, policjanta, lekarza lub członka rodziny, jest nim w rzeczywistości.

Przerwijmy połączenie, nawet gdy rozmówca nam tego zabrania. Warto również porozmawiać o całej sytuacji z zaufanymi sąsiadami lub znajomymi. Nigdy nie przekazujmy również żadnych pieniędzy pośrednikom, osobom nieznanym, a którzy działają w imieniu rzekomo potrzebującego pomocy krewnego. Jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenia, że ktoś chce nas oszukać należy skontaktować się z najbliższą jednostką policji.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.