Reklama

Wiadomości

  • 13 grudnia 2022
  • 15 grudnia 2022
  • wyświetleń: 3280

[WIDEO, FOTO] Tyskie uczennice z kolędą u potrzebujących

Trzy uczennice z Zespołu Szkół nr 1 im. Gustawa Morcinka w Tychach - Karolina Wosz, Weronika Korbel, Amelia Kuta w grudniu kolędują w różnych miejscach - w Świetlikowie, OREW-ie, Domu Seniora Stały Ląd. Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia chcą podarować w prezencie radość i uśmiech potrzebującym.

Wspólne Kolędowanie w ramach olimpiady Zwolnieni z teorii - 12.2022 · fot. Weronika Korbel


Olimpiada "Zwolnieni z teorii”, w której biorą udział, polega na organizacji projektu społecznego, który pomaga zmienić świat wokół nas. Projektem opiekuje się nauczycielka Agnieszka Penkala.

- Naszą największą pasją jest muzyka i pragniemy się nią dzielić z innymi zawsze, a szczególnie w okresie świątecznym. Naszym celem jest podarowanie prezentu w postaci koncertów świątecznych, które - mamy nadzieję - wywołają uśmiech na twarzach chorych i samotnych, ponieważ nikt w tym czasie nie powinien być smutny. Pragniemy, aby w nasze koncerty była zaangażowana również publiczność, dlatego nasz repertuar jest dostosowany do każdej grupy odbiorców - mówią Karolina Wosz, Weronika Korbel, Amelia Kuta.5 grudnia dziewczyny odwiedziły OREW - ośrodek dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, 6 grudnia z okazji Mikołajek - Świetlikowo, 7 grudnia - Dom Seniora Stały Ląd, a 8 grudnia dały koncert dla podopiecznych ŚDŚ Mozaika, gdzie przebywają chorzy na schizofrenię.- Chcemy dzięki temu projektowi pokazać, że śpiewać może każdy, a kolędy są wspaniałą formą rozrywki dla wszystkich, niezależnie od choroby czy wieku - mówią dziewczyny.

Strona projektu na Facebooku: https://www.facebook.com/profile.php?id=100087334134509

Projekt ten jest objęty patronatem Młodzieżowej Rady Miasta Tychy oraz zastępcy prezydenta Tychów.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.