Wiadomości

  • 9 grudnia 2022
  • wyświetleń: 738

Wakacje na Karaibach - czemu warto tu przyjechać?

Materiał partnera:

Urlop w ciepłych krajach, w których można zwiedzać przepiękne miejsca i jest mnóstwo atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, to świetne miejsce na rodzinny wypoczynek. Dobrze jest też dodać, że znakomitym kierunkiem na wakacje są Karaiby, które słyną, nie tylko z dobrego jedzenia, ale również oferują mnóstwo ciekawych miejsc do zwiedzania, dzięki czemu nikt się nie będzie nudził. Warto wspomnieć, że wyspy Karaibskie obejmują około 255 tysięcy kilometrów, przez co jest to świetne miejsce na długi wakacyjny urlop.

Czemu warto pojechać na Karaiby?

Przede wszystkim dlatego, że:
• jest niesamowita bliskość natury, dzięki czemu można planować świetne piesze wycieczki,
• można poznać kulturę mieszkańców,
• jest to świetne miejsce na żeglugę czy też pływanie bezpośrednio po karaibskich wodach,
• są one kojarzone z Piratami z Karaibów, co niewątpliwie przyciąga turystów, z każdych stron świata,
• można poznać lokalną kuchnię i spróbować różnych ciekawych dań.

Dobrze jest też wspomnieć, że  wakacje na Karaibach mogą być bardzo aktywnym czasem, w którym zwiedza się wszystkie zakątki tego przepięknego miejsca. Warto też dodać, że jeśli zatrzyma się w wybranym resorcie, to również hotele organizują wiele atrakcji dla swoich turystów, przez co można spędzić tam całe dnie, ciesząc się wyjazdem.

Wakacje na Karaibach - atrakcje, które koniecznie trzeba zwiedzić
Będąc na Karaibach, trzeba koniecznie odwiedzić fantastyczne plaże, na których można spędzić całe dnie i podziwiać przepiękne widoki. Co ważne, to na większości takich plażach są umieszczone również huśtawki, na których turyści mogą się huśtać i robić sobie pamiątkowe filmy oraz zdjęcia. Gdy wybiera się kierunek Karaiby na wakacje, to nie można także pominąć wycieczki na Kubę, która jest niesamowitym miejscem, gdyż można tutaj podziwiać znakomite zabytki architektoniczne czy też przyrodnicze.

Natomiast najpopularniejszymi wyspami Karaibskimi są:
• Aruba,
• Barbados,
• Bonaire,
• Curacaco,
• Kajmany,
• Dominikana,
• Kostaryka,
• Jamajka,
• Bahama,
• Saint Luciia,
• Bermudy,
• Portoryko,
• Grenada,
• Antyle Holenderskie.
Dzięki temu, że jest tyle różnych ciekawych wysp do zwiedzania, to warto wybrać się na urlop na Karaiby, przynajmniej na kilkanaście dni, przez co będzie można jeden dzień przeznaczyć na zwiedzanie wybranej wyspy. Należy też pamiętać o tym, że wyspy Karaibskie to także niesamowita kultura, dlatego też dobrze jest zwiedzić lokalne restauracje i poznać lokalną muzykę oraz to, jakie imprezy są tam robione, co jest znakomitym rozwiązaniem na spędzenie upalnych wieczorów.
Karaiby słyną również z przepięknej miejscowości Hawana, w której można zjeść fantastyczne dania w otoczeniu urokliwiej starówki. Natomiast wyspa Aruba słynie z egzotycznych zwierząt takich jak flamingi czy papugi oraz kajmany. Wakacje w tym przepięknym miejscu, to także wyprawa po niesamowitej dżungli, gdzie można poznać naturalne środowisko żyjących tam zwierząt. Dobrze jest wybrać się na zorganizowane wycieczki, dzięki czemu będzie się miało pewność, iż zostaną pokazane najważniejsze atrakcje dżungli i przede wszystkim turyści się nie zgubią podczas takiej wycieczki.
Dla miłośników wodnych przygód czekają na Karaibach nie tylko rejsy turystyczne, ale również nurkowanie. Co ważne, to nurkuje się w przepięknych wodach karaibskich, w których można bez problemu zwiedzać rafę koralową czy też egzotyczne ryby oraz żółwie, które są w swoim naturalnym środowisku. Jest to na pewno niesamowite przeżycie i warto też dodać, że z takiej podwodnej wycieczki można także przywieźć filmiki oraz zdjęcia, które będą fantastycznymi wspomnieniami z wakacji.

Kiedy najlepiej przyjechać na Karaiby?
Dobrze jest pamiętać, że wyspy Karaibskie mogą być często nawiedzane przez silne burze czy też huragany, dlatego przed wyjazdem, trzeba sprawdzić, jaka jest zapowiadana pogoda. Dzięki temu będzie można skorzystać z fantastycznych atrakcji, które są dostępne na tych wyspach. Świetnymi miesiącami na wyjazd na Karaiby są marzec i kwiecień oraz listopad czy grudzień. Warto dodać, że również w okresach wakacyjnych Karaiby są odwiedzane przez liczne grupy turystów z różnych stron świata. Jednakże czerwiec i lipiec są miesiącami, w których mogą występować opady czy też silne wiatry, dlatego dobrze jest mieć ewentualny plan na zmianę atrakcji w razie, gdyby nie dopisała pogoda.

Czy na Karaiby można przyjechać z dziećmi?
Karaiby to fantastyczne miejsce na wakacje zarówno dla osób, które podróżują samotnie, jak i tych, którzy chcą spędzić wakacje rodzinnie. Warto dodać, że jest wiele atrakcji turystycznych dostępnych specjalnie dla dzieci. Co ważne, to dzieci mogą też spędzać praktycznie całe dnie na zabawie w piasku i w wodzie. Tym sposobem da się wykorzystać w pełni ten czas, w którym jest się na tych przepięknych wyspach. Przez to, że na Karaiby da się dolecieć komfortowo samolotem, to nie ma problemu z tym, by dzieci przetrwały podróż.
Należy też pamiętać, że wiele osób przyjeżdżając pierwszy raz na wakacje na Karaiby, wraca później na wyspy, by mogli się cieszyć niesamowitymi atrakcjami, które są tam oferowane dla wszystkich, niezależnie od wieku czy płci.


Flamingi Aruba shutterstock 650750668 (1)

kurort Bavaro shutterstock 1045120846 (1)

zdjecie glowne Big Majors Cay na Bahamach. shutterstock 492232792 (1)