Wiadomości

  • 8 grudnia 2022
  • wyświetleń: 195

Wakacje w Kalifornii - z biurem podróży czy na własną rękę?

Materiał partnera:

Kalifornia jest jednym z najbogatszych i najbardziej zaludnionych stanów w Stanach Zjednoczonych. Znajduje się na zachodnim wybrzeżu i graniczy z Oceanem Spokojnym, górami Sierra Nevada na wschodzie, pustynią Mojave na południowym wschodzie i lasami na północnym wschodzie

Kalifornijska dolina rzeki w środku stanu jest bardzo żyzna i idealna dla rolnictwa i zaopatruje w większości żywność w całych Stanach Zjednoczonych. Rozległe tereny oddalone od wybrzeża są świetną pożywką do eksploracji dzikiej przyrody.
Podczas wakacji w Kalifornii większość życia toczy się na plaży. Miłośnicy sportów wodnych z pewnością znajdą idealne warunki do wypoczynku na Pacifica Beach czy Santa Cruz, a miłośnicy pieszych wędrówek na Montara Beach. Malownicza jest również zatoka Santa Monica nad Oceanem Spokojnym, gdzie można odpocząć na pięknych plażach.

wczasy w Kalifornii na własną rękę
Choć do Stanów Zjednoczonych można już przyjechać, trzeba pamiętać, że pandemia wciąż trwa i należy rozważyć różne obostrzenia, które zasługują na uwagę, ponieważ zmieniają się każdego dnia. Wjazd do USA jest możliwy tylko wtedy, gdy jesteś w pełni zaszczepiony (z rzadkimi wyjątkami) i uzyskasz negatywny wynik testu na obecność koronawirusa w ciągu 1 dnia przed podróżą do USA.
Do Kalifornii polecieliśmy liniami lotniczymi LOT. Bezpośrednio z Warszawy do Los Angeles. Lot trwa 12 godzin, najszybsza podróż na tej trasie z Polski. Loty łączone innymi liniami lotniczymi wymagają co najmniej 15 godzin na przesiadkę. LOT lata, gdy jest chłodniej, bo lecisz w nocy i jesteś tam w nocy, więc możesz od razu iść spać. Jet lag jest ogromny i jest zauważalny. Mamy klasę ekonomiczną, ale jeśli to możliwe, zalecam rezerwację w klasie ekonomicznej premium. Fotele są duże i wygodne na dobry sen. Rozrywka pokładowa w samolotach LOT-u jest nowoczesna i zabawna, z mnóstwem nowatorskich filmów. W rzeczywistości 12 godzin minęło szybko, oglądając filmy, czytając książki i dużo śpiąc. Polecam mieć przygotowaną melatoninę na taki lot.

Wypożyczyliśmy samochód podczas naszego pobytu na zachodnim wybrzeżu USA. Wybraliśmy International Hertz Rentals i ogólnie byliśmy bardzo zadowoleni z usługi. Po pierwsze, musieliśmy zmienić datę naszej rezerwacji, ponieważ nasz lot był opóźniony o jeden dzień - żaden problem. Dostaliśmy nawet zniżkę i za w sumie 7 dni wynajmu z pełnym ubezpieczeniem zapłaciliśmy około 600 $. Ponadto pani z obsługi dostarczyła nam kolejny nowy samochód z dodatkowym GPSem, bardzo podobny do tego, który zarezerwowaliśmy wcześniej. Istnieje specjalny autobus Hertz do iz LAX, który zabierze Cię do iz odpowiedniego terminala.

noclegi w Kalifornii
Po znalezieniu odpowiedniego połączenia lotniczego czas pomyśleć o zakwaterowaniu. Możliwości jest wiele - od wynajęcia mieszkania lub pokoju, poprzez rezerwację hotelu, aż po wybór miejsca w pokoju w akademiku hostelu. W zależności od gustu i budżetu, jest coś dla ciebie. To samo dotyczy wynajmowanych samochodów lub kamperów. Jeśli zdecydujesz się na tę drugą opcję, czyli podróżować i mieszkać w przeznaczonym do tego celu samochodzie, to przy ustalaniu trasy pamiętaj o ogromnych odległościach między poszczególnymi punktami. Warto zaplanować trasę tak, aby mieć dostęp do wszystkich udogodnień i sklepów, których możesz potrzebować podczas tego rodzaju podróży.

hotele w Kalifornii
Hotele w południowej Kalifornii to zróżnicowana baza noclegowa, w której każdy podróżnik znajdzie coś dla siebie. Wolisz hotel o wysokim standardzie z usługami all inclusive, czy hotel gwarantujący kameralną atmosferę i tanie noclegi? W Baja Southern California możesz tanio zarezerwować nocleg! Wybierz dogodną lokalizację i standard hotelu, sprawdź formę płatności za nocleg i możliwość bezpłatnej anulacji. Udogodnienia hotelu Southern California Baja znajdują się blisko najpopularniejszych atrakcji, a jednocześnie z dala od tłumów. Idealny na dłuższe pobyty lub jako baza wypadowa do dalszych podróży. Wybierz hotel dla siebie i już dziś zacznij przygotowywać się do podróży lub wyjazdu służbowego!

Surfrider Beach shutterstock 1230170689

Los Angeles shutterstock 490267399

zdjecie głowne shutterstock 220030609