Reklama

Wiadomości

  • 10 grudnia 2022
  • 16 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1063

Poszukiwane osoby, które chcą opowiedzieć o życiu w Tychach

Dorota Brauntsch w sierpniu otrzymała stypendium Marszałka Województwa Śląskiego na opracowanie materiałów do książki reporterskiej o Tychach. W ramach pracy nad książką poszukuje osób, które byłby zainteresowane podzieleniem się swoją historią o życiu w mieście.

Tychy z lotu ptaka
Tychy z lotu ptaka · fot. UM Tychy


- Książka, nad którą pracuję, będzie miała charakter przekrojowy - chciałabym opowiedzieć o fascynującej historii powstawania miasta, zaprojektowanego na deskach kreślarskich przez wybitnych urbanistów i architektów - Hannę Adamczewską-Wejchert oraz Kazimierza Wejcherta - wyjaśnia Dorota Brauntsch.

Dorota Brauntsch napisała książkę o ceglanych doma
Dorota Brauntsch napisała książkę o ceglanych domach ziemi pszczyńskiej. Teraz pracuje nad reportażem o Tychach · fot. Radosław Kaźmierczak


- Będzie to więc opowieść o architekturze, o architektach i budowniczych wznoszących miasto, ale także o ludziach i ich losach. Interesują mnie historie zarówno mieszkańców, którzy zamieszkiwali Tychy jeszcze przed budową miasta, jak i przyjezdnych. Poszukuję również osób, które zechciałyby mi opowiedzieć, jak dziś żyje się w mieście, dlaczego zdecydowały się na zamieszkanie w Tychach, co lubią, a co frustruje ich w ich miejscu zamieszkania - zaprasza do kontaktu.

Osoby chcące się skontaktować z panią Dorotą, proszone są o maila na adres: dorota.brauntsch@gmail.com.

Dorota Brauntsch jest reportażystką oraz fotografką. W 2019 roku opublikowała książkę reporterską o wiejskiej architekturze na ziemi pszczyńskiej "Domy bezdomne", za którą otrzymała nominację do Nagrody Conrada za najlepszy debiut literacki oraz Kryształową Kartę Polskiego Reportażu (nagroda publiczności) na Festiwalu Reportażu w Lublinie. Jest także autorką wystawy fotograficznej o śląskich domach wiejskich, która pokazywana była na licznych festiwalach fotograficznych oraz literackich, m.in. na Rybnickim Festiwalu Fotografii czy Festiwalu Granatowe Góry w Wiśle.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.