Wiadomości

  • 11 grudnia 2022
  • 15 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1186

"Tychy - geometria przestrzeni" - spotkanie autorskie

Za nami:

W czwartek 15 grudnia o godz. 18.00 w Pasażu Kultury Andromeda odbędzie się spotkanie autorskie z twórcami albumu „Tychy - geometria przestrzeni”. Nowe wydawnictwo Urzędu Miasta to fotoalbum autorstwa Radosława Kaźmierczaka.

Album "Tychy - geometria przestrzeni"
Album "Tychy - geometria przestrzeni" · fot. UM Tychy


Czwartkowe wydarzenie będzie okazją do zapoznania się z publikacją Urzędu Miasta Tychy. Na niemal 100 stronach zamieszczono fotografie Tychów Radosława Kaźmierczaka, który tu się urodził, dorastał i które obecnie dokumentuje i opisuje obrazem.

Jak czytamy we wstępie: „kolejne ujęcia eksponują geometrię przestrzeni na tle pejzażu miasta lub samodzielnie, w uchwyconym detalu”.

Dopełnieniem albumu są teksty tyskich poetek: Agaty Cichy, Sławy Sibigi i Danuty Skwarczyńskiej, które również będą bohaterkami spotkania, tak jak i Zofia Oslislo-Piekarskia, która zadbała o szatę graficzną wydawnictwa.

Spotkanie poprowadzi redaktor Ewa Niewiadomska, dziennikarka radiowa, szefowa redakcji kultury Polskiego Radia Katowice.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.