tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2017

Od majówki w Tychach będzie można za darmo wypożyczać rowery! Ale...

Prima aprilis:

Władze Tychów wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, a także idąc śladem innych miast w Polsce, w maju uruchomią kolejne bezpłatne wypożyczalnie rowerów!

rower,
Podobne, bezobsługowe wypożyczalnie działają już w Bielsku-Białej · fot. tychy.info


W ubiegłym roku w Tychach uruchomiona została pierwsza wypożyczalnia przy Ośrodku Wypoczynkowym w Paprocanach. Teraz urzędnicy postanowili poszerzyć tę ofertę. W mieście zlokalizowanych zostanie 12 stacji, w których będzie można odebrać rowery. Znajdą się one m.in. przy Bramie Słońca, na Placu Baczyńskiego, a także na Rynku. Wypożyczalnie będą samoobsługowe.

Każdy mieszkaniec będzie mógł za darmo wypożyczyć rower miejski. Jest tylko jeden warunek: trzeba przejechać jednorazowo 30 km, aby przejażdżka była bezpłatna, w przeciwnym razie będzie trzeba zapłacić tzw. "kilometrówkę".

- Chodzi o to, by mieszkańcy nie korzystali z rowerów wyłącznie po to, by dojechać np. do pracy czy szkoły. Chcemy zaktywizować tyszan i zachęcić ich do dalszych podróży jednośladem - tłumaczą urzędnicy.

Jak można sprawdzić, czy osiągnięty został minimalny limit kilometrów? Na każdym rowerze zainstalowany zostanie licznik, który będzie mierzył dystans. Dodatkowo wskazywał będzie datę i godzinę przejazdu. Użytkownicy będą mogli pobrać także specjalną aplikację, za pomocą której będą mogli rejestrować swoje przejazdy na miejskich rowerach. Na koniec sezonu osoby, które przejadą najwięcej kilometrów, otrzymają upominki od miasta.

Wypożyczalnie mają zostać uruchomione w długi weekend majowy. Do tego czasu urzędnicy będą pracować nad udoskonaleniem aplikacji, a także nad ustaleniem cen tzw. "kilometrówek".

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.