Wiadomości

  • 8 grudnia 2022
  • 16 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1637

41. rocznica stanu wojennego w Polsce i pacyfikacji Kopalni "Wujek"

Za nami:

We wtorek 13 grudnia przypada 41. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, a 16 grudnia - pacyfikacji górników z kopalni "Wujek". Miasto Tychy zaprasza do udziału w uroczystościach poświęconych tym wydarzeniom.

41. rocznica stanu wojennego w Polsce i pacyfikacji Kopalni "Wujek"
41. rocznica stanu wojennego w Polsce i pacyfikacji Kopalni "Wujek" · fot. UM Tychy


We wtorek 13 grudnia o godzinie 11.30 w Szkole Podstawowej nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Armii Krajowej w Tychach (ul. Brzozowa 24) odbędą się uroczystości przy tablicy upamiętniającej górnika Joachima Gnidę (jednego z 9-ciu górników z kopalni „Wujek” poległych w wyniku pacyfikacji strajku w kopalni 16 grudnia 1981 roku). Podczas uroczystości uczniowie spotkają się z uczestnikami wydarzeń grudniowych.

Natomiast w piątek 16 grudnia o godzinie 18.00 będą miały miejsce uroczystości przy lampie górniczej na osiedlu A (ul. bp. J. Burschego).

Organizatorzy: Urząd Miasta Tychy, Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałem Dwujęzycznym im. Armii Krajowej w Tychach z udziałem Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.