Wiadomości

  • 8 grudnia 2022
  • wyświetleń: 510

Esperal Łódź, a leczenie alkoholizmu

Materiał partnera:

Uzależnienie od alkoholu to choroba, która niszczy życie milionów ludzi na całym świecie. Wpływa nie tylko na życie osoby spożywającej alkohol, ale ma również negatywny wpływ na jej rodzinę i życie zawodowe.

wszywka alkoholowa lodz


Alkoholizm jest chorobą, która zwykle rozwija się przez wiele lat i początkowo jest niezauważalna. Są alkoholicy, którzy czasami w ogóle nie piją, ale kiedy już raz zaczną, nie mogą przestać, dopóki nie staną się skrajnie odurzeni.

Oznaki chorego uzależnienia od alkoholu są wyraźnie rozpoznawalne: życie coraz bardziej kręci się wokół alkoholu, a inne zainteresowania są zaniedbywane. Trudno wyobrazić sobie życie bez picia. Każdy z chorobą planuje codzienność tak, aby móc pić alkohol. Innym wyraźnym wskaźnikiem alkoholizmu są powtarzające się, nieudane próby ograniczenia lub zaprzestania picia. Kiedy alkoholicy zaczną pić, bardzo trudno jest im przestać.

Na szczęście istnieją nowoczesne metody, które skutecznie pomagają w wyjściu z uzależnienia. Wymaga to jednak współpracy uzależnionego z lekarzami i bliskimi mu osobami.

W tym artykule wyjaśnimy, czym jest Esperal, czyli tzw. wszywka alkoholowa Łódź http://esperallodz.com/, która jest jednym z kluczowych elementów leczenia uzależnienia od alkoholu. Czy Esperal jest bezpieczny? Jak dokładnie działa? Przeczytaj, aby się dowiedzieć.

Esperal - wszywka alkoholowaDisulfiram, czyli główny składnik znajdujący się w Esperalu, jest biochemicznym blokerem alkoholu. Ponieważ aldehyd octowy nie przekształca się w kwas octowy, gromadzi się, powodując nieprzyjemne objawy. Wszywka działa więc jako pewien rodzaj “straszaka”.

Disulfiram, odkryty po raz pierwszy w XX wieku, jest substancją stosowaną w leczeniu alkoholizmu od prawie wieku. Chociaż ten rodzaj leków nie jest nowy, pozostaje jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia alkoholizmu. Zatrzymuje normalny rozkład etanolu i zamiast tego powoduje nagromadzenie aldehydu octowego, niebezpiecznej substancji, która powoduje zawroty głowy, przyspieszenie akcji serca i wiele innych nieprzyjemnych objawów, które zniechęcają pacjenta do ponownego picia.

Pierwotnie Disulfiram był dostępny tylko jako pigułka. Ten lek jest jedną z najstarszych form leczenia alkoholizmu, zatwierdzoną przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA). Chociaż pigułki były bardzo skuteczne, sama terapia okazała się w niektórych przypadkach bardzo trudna: pacjenci celowo nie przyjmowali leków i wracali do regularnego spożywania alkoholu.

Przełom nastąpił, kiedy opracowano pierwsze implanty. Implanty te gwarantują stałe stężenie tej substancji we krwi, co uniemożliwia powrót do picia alkoholu bez konsekwencji.

Implanty umożliwiają okres czasu, w którym jednostka jest całkowicie chroniona przed skutkami spożycia alkoholu. W tym czasie ma się szansę zwalczyć wszelkie istniejące problemy fizyczne i psychiczne, które mogą być przyczyną jej destrukcyjnych zachowań. Właśnie dlatego, wszywka alkoholowa jest traktowana jako rodzaj dodatkowej tarczy ochronnej w trudnej fazie resocjalizacji po uzależnieniu od alkoholu.

Połączenie Esperalu z alkoholemPo spożyciu alkoholu, zwykle jest on rozkładany i neutralizowany w wątrobie. Jednak, po wstrzyknięciu implantu disulfiramowego proces ten zatrzymuje się. W rezultacie aldehyd octowy gromadzi się i natychmiast wywołuje objawy przypominające kaca. Najczęściej występujące skutki uboczne stosowania Esperalu i alkoholu to zazwyczaj:

  • bóle i zawroty głowy;
  • wymioty;
  • skoki ciśnienia;
  • duszności;
  • drgawki;
  • zaburzenia rytmu serca.


Dolegliwości te mogą pojawić się już w przeciągu pierwszych 10 minut po spożyciu alkoholu i utrzymywać się nawet 10 godzin od momentu spożycia. Ich opanowanie jest niezwykle trudne. Wszystkie te dolegliwości nazywa się reakcją disulfiramową.

Objawy te mogą być mniej lub bardziej nasilone, w zależności od ilości wypijanego alkoholu i indywidualnej budowy ciała. Jednak w każdym przypadku spożywanie alkoholu pod wpływem Esperalu jest surowo zabronione. Właśnie dlatego implanty są tak skuteczne - intensywne negatywne skutki powodują, że byli uzależnieni rozwijają silną niechęć do alkoholu.

Jak wygląda “wszycie”?Nazwa wszywki alkoholowej pochodzi od sposobu podawania tabletki do organizmu uzależnionej osoby. Esperal, jako substancja czynna, jest bowiem wszywana bezpośrednio do ciała pacjenta, najczęściej w miejscu pod łopatką lub na pośladku.

Tabletki Esperalu wszywa chirurg, który nacina skórę i umieszcza pod nią lek. Należy pamiętać o tym, że implantacja wszywki alkoholowej jest jedynie impulsem do rozpoczęcia całkowitej abstynencji. Niestety nie oznacza całkowitego wyleczenia uzależnienia.

Procedura zakładania jest prosta i nie pozostawia blizn ani nie wymaga zakładania szwów. Ponieważ implant disulfiramowy skutecznie zniechęca osobę do spożywania alkoholu, daje wystarczająco dużo czasu na odzyskanie wewnętrznych sił i kontynuację procesu zdrowienia.

Czy sam Esperal może wyleczyć uzależnienie od alkoholu?Wszywka alkoholowa odgrywa kluczową rolę w przełamywaniu nawyku picia alkoholu i wykorzystywaniu go jako mechanizmu radzenia sobie z codziennym stresem. Gdy osoba uzależniona całkowicie przestanie pić alkohol, jest znacznie bardziej zmotywowana do znalezienia zdrowszych metod radzenia sobie ze swoimi problemami. Chociaż same implanty mają ogromny wpływ, nie eliminują fizycznego i psychicznego uzależnienia od alkoholu.

Aby to zapewnić, należy przejść pełne leczenie uzależnień, a tym samym raz na zawsze pokonać głód alkoholu. Pracownicy służby zdrowia muszą wziąć pod uwagę stan fizyczny i psychiczny pacjenta i przepisać niezbędne leki w celu wyeliminowania wszelkich objawów odstawiennych i wszelkich istniejących problemów ze zdrowiem psychicznym, które stoją na drodze do pełnego wyzdrowienia.

Jak bezpieczna jest ta forma terapii?Wstrzyknięcie implantu pod skórę jest całkowicie bezbolesne, a efekty widoczne są natychmiast. Cały proces jest bardzo prosty i znany jako metoda dobrze tolerowana. Po wstrzyknięciu implantu osoba jest chroniona przed działaniem alkoholu, ponieważ codziennie przez okres do miesiąca automatycznie uwalniana jest precyzyjna dawka leku do krwioobiegu.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, procedura ta jest stosowana z powodzeniem od wielu lat i okazała się bardzo niezawodna.

Szansa na życie bez alkoholuUdany plan leczenia odstawienia alkoholu, który obejmuje całkowitą detoksykację, psychoterapię i stosowanie odpowiednich leków, jest logicznym krokiem po wszczepieniu Esperalu, który tworzy dodatkową tarczę ochronną, aby pomóc osobie w procesie rehabilitacji. Daje to pacjentom szansę na zerwanie z alkoholem raz na zawsze i powrót do codziennego życia z niewielkim ryzykiem nawrotu.