Wiadomości

  • 7 grudnia 2022
  • wyświetleń: 425

Wywóz mebli - jak to wygląda w praktyce?

Materiał partnera:

Remont, zmiana mieszkania, sprzedaż domu czy wielkie porządki - jest wiele powodów, dla których Polacy pozbywają się swoich mebli. Kanapy, szafki i fotele należą do grona odpadów wielkogabarytowych, których nie można wyrzucić do zwykłego pojemnika na odpady komunalne. Wywóz śmieci wielkogabarytowych wymaga bowiem kilku formalności, a jego cena zależna jest od wielu czynników. Jak więc zorganizować wywóz mebli szybko i legalnie? Czy niezbędna będzie tutaj pomoc profesjonalnej firmy transportowej?

krzesło,fotel


Wywóz mebli - samodzielnie czy z pomocą profesjonalistów?Usunięcie odpadów wielkogabarytowych to proces wymagający dość dużego zaangażowania i organizacji. W większości polskich gmin prowadzone są co prawda zbiórki tego typu śmieci, ale odbywają się one zazwyczaj jedynie co kilka miesięcy. W sytuacji, gdy potrzebny jest natychmiastowy wywóz mebli Kraków czy z innego miejsca w Polsce, trzeba więc zorganizować ich transport samodzielnie. Niezbędny jest tutaj jednak znacznych rozmiarów samochód i duża ilość wysiłku. Przy większych zleceniach lepszym rozwiązaniem może być więc skorzystanie z usług profesjonalistów. Firma zajmująca się kompleksową gospodarką odpadów wielkogabarytowych zorganizuje odbiór, transport i utylizację mebli. Co ważne, w tym przypadku aż do czasu utylizacji meble zostaną odpowiednio zabezpieczone - przedsiębiorstwa te posiadają bowiem własne kontenery Kraków, Warszawie i wielu innych miastach, w których odpady bezpiecznie oczekują na dalsze przetworzenie.

salon


Od czego zależy cena wywozu mebli?Cena wywozu śmieci wielkogabarytowych w wielu miastach w Polsce jest bardzo zróżnicowana, a wpływ na koszt usunięcia odpadów ma wiele czynników. Jedną z najważniejszych kwestii są gabaryty mebli. W zależności od ilości i wielkości odpadów należy dobrać samochód o odpowiedniej pojemności, a im jest ona większy, tym wyższy jest koszt wywozu mebli. W przypadku niektórych mebli o znacznym rozmiarze konieczny może być również ich demontaż - taka usługa jest jednak często dodatkowo płatna, co w konsekwencji podnosi koszty usunięcia odpadów. Finalna cena usługi w dużej mierze zależy także od lokalizacji i czasu dojazdu do klienta. Wywóz mebli w Krakowie i bezpośrednim obrębie miasta będzie kosztował mniej, niż z miejsca oddalonego od stolicy Małopolski o 30 kilometrów. Cenniki firm zajmujących się wywozem mebli często uwzględniają również inną ilość pracowników. W przypadku dużych zleceń, przy których niezbędny jest udział większej liczby personelu, koszt wykonania usługi będzie wyższy. Często zdarza się również, że wywóz śmieci wielkogabarytowych z bloku mieszkalnego bez windy kosztuje więcej niż z budynku wyposażonego w windę.