tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2017
  • 6 kwietnia 2017

Arkadiusz Milik jednym z najlepiej zarabiających polskich sportowców!

Pochodzący z Tychów Arkadiusz Milik to bez wątpienia jeden z najlepiej grających polskich napastników. Stanowi filar reprezentacji Polski, a także włoskiego klubu SSC Napoli. A skoro jest jednym z najlepszych to i sporo zarabia. Arkadiusz Milik znalazł się na czele (7.miejsce) zestawienia stu najlepiej zarabiających polskich sportowców w minionym roku według danych Super Expressu!

Arek Milik
Arkadiusz Milik to jeden z najlepszych polskich napastników. · fot. www.facebook.com/arekmilik99


Pierwsze miejsce w zestawieniu zajmuje oczywiście Robert Lewandowski, który według Super Expressu zarobił w 2016 roku ponad 82 miliony złotych i wyprzedza drugiego na liście Marcina Gortata o ponad 34 miliony. W tym doborowym towarzystwie znalazł się także Arkadiusz Milik, który za miniony rok zainkasował 12,5 miliona złotych, co daje mu 7. pozycję.

Do połowy 2016 roku Milik grał w barwach Ajaksu Amsterdam, gdzie jego pensja wynosiła około 900 tysięcy euro. Obecnie tyszanin występuje na pozycji napastnika SSC Napoli. Jak wynika z danych, włoski klub zapłacił za niego 32 mln euro - tym samym Milik stał się najdroższym polskim piłkarzem w historii! Umowa z włoskim klubem została podpisana na okres 5 lat, a roczne zarobki według Super Expressu mają wynosić 2,7 mln euro. Arkadiusz Milik jest także ambasadorem Tymbarku i twarzą gry FIFA 17. Zysk z tego tytułu to w ocenie Super Expressu około 0,5 mln zł.

Arek Milik
Arkadiusz Milik reprezentował Polskę m.in. podczas Euro 2016 · fot. www.facebook.com/arekmilik99


Warto zauważyć, że jeśli chodzi o zarobki Arkadiusza w 2016 roku, wyprzedza on w rankingu najlepiej zarabiających polskich sportowców w XXI wieku wielu innych, znanych piłkarzy - m.in. Kubę Błaszczykowskiego (8. pozycja) czy Łukasza Piszczka (9. pozycja), a także mistrzynię UFC Joannę Jędrzejczyk (11. pozycja). 23-letni tyszanin może być zadowolony ze swoich osiągnięć i zarobków, ponieważ w ubiegłym roku został sklasyfikowany dopiero na 27. miejscu, a więc o 20 oczek niżej niż w tegorocznym rankingu.

Arek Milik
Arkadiusz Milik jest jednym z najlepiej zarabiających polskich sportowców! · fot. www.facebook.com/arekmilik99

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.