Wiadomości

  • 6 grudnia 2022
  • wyświetleń: 378

Co musisz wiedzieć wybierając się na wakacje do Egiptu?

Materiał partnera:

Wczasy w Egipcie bez wątpienia stają się coraz popularniejsze. Głównie wynika to z faktu, że w Egipcie można znaleźć dosłownie wszystko, co może być niezbędne do spędzenia najlepszych wakacji w całym życiu!

Egipt to przede wszystkim wyjątkowe i malownicze kurorty turystyczne, ale także i zabytkowe miasta jak np. Luksor, które czekają na to, by turyści zdecydowali się je odwiedzić. Co więcej, choć wakacje w Egipcie są jedną z kultowych już ofert biur podróży, to jednak zdecydowana większość turystów obecnie decyduje się na to, by zorganizować je całkowicie na własną rękę. Z pewnością taka możliwość istnieje i co najważniejsze, samodzielne zorganizowanie wczasów w Egipcie może dawać nam wiele satysfakcji. Jednak co warto wiedzieć przed samym wyjazdem i jak można się do niego przygotować?

Wakacje w Egipcie i ceny lotów- jaki czeka nas wydatek?
Organizując wakacje w Egipcie na własną rękę z pewnością musimy pamiętać o tym, by w pierwszej kolejności zdecydować się na zarezerwowanie dla siebie lotów. To z pewnością będzie jeden z większych wydatków z jakimi przyjdzie się nam zmierzyć. Okazuje się bowiem, że decydując się na wczasy w Egipcie to właśnie loty oraz noclegi w Egipcie stają się najbardziej problematyczną i kosztowną kwestią. Zwykle ceny lotów do Egiptu zaczynają się już od 2,5 tysięcy złotych. Niemniej jednak wiele zależy tym momencie od kurortu, do jakiego zamierzamy się wybrać. Najtańsze loty na wakacje w Egipcie oferują nam linie lotnicze do Sharm El Sheikh oraz Hurghady. Co więcej, turyści muszą również pamiętać o tym, że im wcześniej zarezerwują sobie loty i noclegi w Egipcie, tym większa szansa na to, że będą mogli się oni cieszyć nieco bardziej przystępną ceną, więc z pewnością warto to uwzględnić.

Noclegi w Egipcie - ile za nie zapłacimy?
Hotele w Egipcie i rezerwacja pokoju to kolejna kwestia, o której musimy pamiętać, podczas samodzielnego organizowania wyjazdu na wczasy Egipcie. Wobec tego z jakim wydatkiem w tym momencie będziemy musieli się zmierzyć? Otóż wszystko zależy od tego, do jakiego miasta lub kurortu się wybieramy. We wspomnianym już Sharm El Sheikh trudno będzie nam znaleźć hotele w Egipcie w przystępnej cenie. Znajdziemy tam raczej najbardziej luksusowe i prestiżowe noclegi w Egipcie, gdzie ceny rozpoczynają się już od 300 złotych dla jednej osoby dorosłej za noc. Z kolei w miastach takich jak np. Luksor czy też Kair możemy spodziewać się tego, że znajdziemy tam nieco tańsze motele i noclegi w Egipcie. Pamiętajmy jednak o tym, że pojawia się konieczność dokonania rezerwacji z nieco większym wyprzedzenie, gdyż noclegi w Egipcie potrafią znikać niezwykle szybko- szczególnie jeśli są to atrakcyjne oferty.

Wczasy w Egipcie i ceny w restauracjach
Spędzając wakacje w Egipcie z całą pewnością nie możemy sobie odmówić przyjemności spróbowania lokalnej kuchni. Wówczas musimy zdecydować się również na odwiedzenie egipskich restauracji. Z jakimi cenami możemy się w nich spotkać? Cóż, znów można powiedzieć, że dosłownie wszystko zależy od konkretnego kurortu, w którym będziemy chcieli spędzić nasze wakacje oraz od samego standardu lokalu. Przyjmuje się jednak, że w tradycyjnej restauracji, będziemy musieli pozostawić około 100-150 złotych za pełny i dwudaniowy obiad. Hotele w Egipcie również oferują nam dostęp do gastronomii, jednak taka przyjemność będzie już o wiele droższa. Z kolei za obiad w restauracji typu fast-food zapłacimy już około 30-50 złotych.

Wakacje w Egipcie oraz ceny w sklepach i marketach spożywczych
Jeśli chcemy wyjechać na wczasy w Egipcie i przy tym chcemy również nieco zaoszczędzić, to przygotowywaniem posiłków możemy zająć się samodzielnie. Wówczas egipskie markety spożywcze będą musiały zadbać o nasze zaopatrzenie. Cena za podstawowe produkty nie jest zbyt wysoka. Chleb, mleko oraz zimne napoje nie kosztują więcej niż około 5-10 złotych. Z kolei za mięso- głównie wołowina i baranina, będziemy musieli zapłacić już 30-40 złotych. Mimo wszystko jednak ceny w sklepach spożywczych w Egipcie pozwolą nam nieco zaoszczędzić, niż codzienne wizyty w restauracjach.

Transport i komunikacja miejska na wakacjach w Egipcie
Jeśli chcemy nieco dalej podróżować lub zwiedzać egipskie metropolie, wówczas możemy wypożyczyć samochód lub zdecydować się na komunikację miejską. Wynajęcie samochodu to kosz około 150 złotych za jeden dzień- pamiętajmy jednak, że naszym obowiązkiem będzie zatankowanie. Komunikacja miejsca wydaje się więc o wiele bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, gdyż zapłacimy za bilet nie więcej niż 1,10 złotych i dojedziemy nią praktycznie wszędzie.

Wakacje w Egipcie i zwiedzanie - ile kosztuje wejście do muzeów?
Jeśli spędzamy wakacje w Egipcie w mieście Luksor lub w Kairze czy też Gizie, to nie możemy odmówić sobie wizyty w muzeach. Wówczas musimy liczyć się z kosztem od 50 złotych w górę, za bilet wstępu. Osoby posiadające legitymację studencką z kolei mogą liczyć na o wiele więcej zniżek, które zwykle wynoszą około 40%. Warto sprawdzić, kiedy organizowane są dni otwarte, wówczas będziemy cieszyć się darmowym wstępem.

Sharm El Sheik shutterstock 1819371326

zdjecie glowne SHARM EL SHEIKH, shutterstock 238145410

hotels SHARM EL SHEIKH shutterstock 1947757072